Vězeňská služba: 2. ročník překážkového závodu

15.02.2023 9:01 | Tisková zpráva

Do závodu „SPARTAN BYTÍZ“, kde jde o kombinaci běhu a zdolávání překážek, se ve Věznici Příbram přihlásilo celkem 65 vězněných osob. Závod převzatý dle platformy Spartan Race bylo možno zařadit do kategorie sprint. Délka trati byla 3 km, na které bylo rozestavěno 16 překážek a úkolů s různou obtížností. Mezi překážky pořadatelé (výchovní pracovníci oddělení výkonu trestu) zařadili například plazení pod nataženými provazy, hod medicinbalem na cíl, převalování traktorové pneumatiky, vytahování břemena do výšky, přitahování na hrazdě, dřepy a kliky se zátěží, běh přes kladinu, přeskoky švihadla nebo překážky a další. Pokud závodník nezvládl překážku – úkol zdolat, musel ji nahradit 10 angličáky. Plnění úkolů nebylo vzhledem k počasí úplně snadné, ale do cíle, až na jednoho, doběhli všichni startující. Čas nejlepšího závodníka se zastavil na 20 minutách a 45 vteřinách.

Vězeňská služba: 2. ročník překážkového závodu
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Konání závodů pro vězněné osoby v prostředí věznice je smysluplné, neboť samotnou účastí si odsouzení trénují vůli, ohleduplnost k soupeři, překonávání sama sebe a to i téměř na hranici svých aktuálních možností. Závod je ukázkou kvalitního trávení volného času a zvyšováním fyzického zdraví, které je pro pobyt ve vězení důležitou součástí, stejně jako psychická odolnost a pohoda, která bývá uvězněním narušena. 

Na úspěšném zvládnutí akce, od přípravy po samotný průběh a ukončení, se podíleli zaměstnanci oddělení výkonu trestu s přispěním ozbrojených složek a to tak, aby byla dodržena veškerá bezpečnostní opatření při zvýšeném pohybu vězněných osob v prostorách věznice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.