Vězeňská služba: Borská věznice má díky rekonstrukci moderní výrobní prostory

18.03.2019 17:37

Nově zrekonstruované sklepní prostory v budově plzeňské věznice dnes slavnostně otevřeli zástupci Vězeňské služby ČR. Díky tomuto kroku získá věznice na Borech dalších až 80 pracovních míst., kde zaměstná odsouzené, kteří se vzhledem k závažnosti trestných činů, které spáchali, nedostanou z bezpečnostních důvodů na pracoviště mimo věznici.

Vězeňská služba: Borská věznice má díky rekonstrukci moderní výrobní prostory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

„Vnímáme společenskou odpovědnost, je velmi důležité, aby vězni pracovali, měli příjmy a díky tomu byli schopni platit výživné na děti, dluhy a náklady na výkon trestu. Dalším důležitým aspektem je získávání pracovních návyků, které by jim měly pomoci se opětovným začleněním do společnosti,“ řekl ředitel plzeňské věznice Petr Vlk.

Náklady na rekonstrukci této části věznice činily bezmála 2 517 062 korun. Na opravách se podílelo 29 odsouzených, kteří celkem odpracovali 4 082 hodin. V rámci jejich práce byla zajištěna oprava podlah, oprava oken, výroba katrů, elektroinstalace, zednické práce, výmalba a úklid. Na základě této svépomoci ušetřila věznice cca 1 171 751 korun. Další práce pak zajistily odborné firmy.

Do výběrového řízení na pronájem a zaměstnávání se přihlásila firma, která má se zaměstnáváním vězňů letité zkušenosti. Společnost se specializuje na výrobu komponentů z různých typů materiálů pro letecký průmysl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Hřebíčková, Trojan, Špalková, Langmajer či Bohdalová se představí v desítkách nových projektů

10:57 Česká televize: Hřebíčková, Trojan, Špalková, Langmajer či Bohdalová se představí v desítkách nových projektů

Hvězdně obsazená přípravka České televize