Vězeňská služba ČR: Vězni pomáhají na lince 1212

31. 3. 2020 19:07

Vinařická věznice, ve které provozuje call centrum společnost A-GIGA s.r.o., v současné době pomáhá i na národní informační lince pro občany v souvislosti s koronavirem Covid 19.

Vězeňská služba ČR: Vězni pomáhají na lince 1212
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

Linka 1212 je natolik zahlcována hovory a je často přetížená, že se společnost A-GIGA ve spolupráci s Věznicí Vinařice rozhodly pomoci i v této sféře. Společnost A-GIGA provozuje ve vinařické věznici call centrum, ve kterém zaměstnává na pozicích operátorů zhruba 60 vězňů ve směnném provozu.

„Pro účely linky 1212 jsme proškolili 7 operátorů ve výkonu trestu, kteří pro tuto práci splňují předpoklady a kteří se řídí rozsáhlým manuálem. Na jejich činnost dohlíží náš zaměstnanec , proškolený teamleader,“ objasnila jednatelka společnosti A-GIGA Věra Babišová.

Operátoři vyřizují konkrétní dotazy volajících občanů a přepojují je v rámci aplikace na kompetentní pracoviště ministerstev zdravotnictví a vnitra, na psychologickou pomoc a další, informují je o kontaktech na zdravotní pojišťovny a další instituce.

Společnost A-GIGA vybavila pracoviště přímo ve věznici potřebnou technikou, veškerá komunikace se monitoruje, nahrává a ukládá, pracoviště též monitoruje kamera.

Jako všichni operátoři i společnost A-GIGA vykonává tuto činnost bez nároku na odměnu, stejně tak odsouzení se zapojili dobrovolně a sami chtějí pomáhat.

„V současné složité době platí mnohem více fakt, že Vězeňská služba pomáhá. Nabídka pomoci občanům, kteří jsou v souvislosti s aktuální situací v tísni a zapojení vězňů do této práce, je pro nás samozřejmostí,“ řekl generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Padesát školních dnů a přes půl milionu žáků. S výukou UčíTelka ještě nekončí

16:51 Česká televize: Padesát školních dnů a přes půl milionu žáků. S výukou UčíTelka ještě nekončí

Od 25. května mají děti možnost opět usednout do školních lavic, UčíTelka z televizních obrazovek al…