Vězeňská služba: Dvě z mnoha podob práce ve věznici

12.06.2024 7:02 | Tisková zpráva

V minulém týdnu se ve Věznici Příbram podařilo úspěšně realizovat, na první pohled odlišné, avšak pro bezpečnost a nápravu odsouzených příhodné akce. Nejprve proběhlo 5. 6. 2024 velké součinnostní cvičení 1. regionu VS ČR, Policie ČR (URNA), HZS s cílem zvládnout požár, osvobození rukojmí a potlačení hromadných nepokojů. Dne 7. 6. 2024 se ve věznici odehrála premiéra hudebně dramatického představení West Side Story ve věznici, ve kterém účinkovaly vězněné osoby z příbramské a světelské věznice.

Vězeňská služba: Dvě z mnoha podob práce ve věznici
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Součinnostní cvičení odstartovala informace o vzetí rukojmí. Následovalo hašení odsouzeným zapálené kanceláře, evakuace vězněných osob z ubytovacích prostorů, vyjednávání vedené proškolenými zaměstnanci, zásahem provedeným URNOU a vše zakončil zásah jednotek pod jednotným velením na ubytovně odsouzených, kterého se účastnilo osm věznic z 1. regionu VS. 

Video VS ČR

West Side Story ve věznici je projekt, který spojil Věznici Příbram a Věznici Světlá nad Sázavou. Přípravy na závěrečné vystoupení trvaly přes pět měsíců a podíleli se na něm věznění muži z příbramské věznice a vězněné ženy z té světelské. Choreografie proběhla pod taktovkou pana Zdenka Prokeše, někdejšího šéfa Laterny Magiky. Cílem nebylo jen natrénovat na divadelní představení, ale hlavně poskytnout v souvislosti s pravidelným tréninkem vyšší terapeutický přesah. Ten by měl všem účastníkům z řad vězněných osob pomoci s pravidelnou organizací dne na svobodě a tím snížit jejich kriminální zátěž pro společnost.

Video - reportáž ČT24

Obě akce ukázaly, že vězeňská služba má ve svém širokém spektru na první pohled rozdílné činnosti, které spolu zdánlivě nesouvisí, avšak opak je pravdou. Pokud se nám alespoň částečně povede vězněné osoby motivovat ke změně v přístupu k životu, nemuselo by se na druhé straně přistupovat k využívání hrubé síly a represe na potlačení nepřístojného a neakceptovatelného jednání a chování (např. vzetí rukojmí a vzpoura). Je ale nesporné, že nabídka programů zacházení pro vězněné osoby, ale i trénink zvládání nepokojů ze strany příslušníků a zaměstnanců je nadále žádoucí. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …