Vězeňská služba: Obraz papeže putoval do Vatikánu

30.03.2023 12:04 | Tisková zpráva

Obraz papeže Františka, který vyšil jeden z rýnovických odsouzených, putoval prostřednictvím litoměřického biskupa Jana Baxanta až do Vatikánu. V prostorách litoměřické diecéze mu obraz předal římskokatolický kněz Smolen, který do Věznic Rýnovice dochází. Odsouzený v minulém týdnu obdržel děkovný dopis přímo z kanceláře papeže Františka.

Vězeňská služba: Obraz papeže putoval do Vatikánu
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

V dopise mimo jiné zaznělo: „Papež František měl radost z pozdravu, který jste mu před nedávnem poslal a srdečně děkuje za Váš dar v podobě vyšívaného obrazu. Rád bych Vám tlumočil slova svatého otce: Vím, že není cesty zpět, vím, že co se stalo, stalo se. Trpíte kvůli bolesti z pádu a cítíte lítost nad Vašimi skutky. Poznali jste sílu bolesti a hříchu. Nezapomínejte, že máte k dispozici sílu zmrtvýchvstání, sílu Božího milosrdenství, co tvoří všechno nové. (Promluva papeže Františka vězňům v Ciudad Juárez v Mexiku, 17. 2. 2016). Nechť jsou tato slova pro Vás povzbuzením ve Vaší nelehké životní situaci. Svatý otec Vás prosí o modlitby, svěřuje Vás pod ochranu Panny Marie a rád Vám uděluje Apoštolské požehnání.“  

Odsouzený Antonín obraz vyšíval po práci, ve svém volném čase, téměř 350 hodin. Za tuto dobu vyšil 70 464 stehů. Obraz je ze stoprocentní bavlny, z přírodně barvených nití. Odsouzeného z Věznice Rýnovice odpověď z Vatikánu velmi potěšila a povzbudila k další práci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNK ICOMOS: Stanovisko k dopisu UNESCO o nutnosti zachování železničního mostu pod Vyšehradem

22:03 ČNK ICOMOS: Stanovisko k dopisu UNESCO o nutnosti zachování železničního mostu pod Vyšehradem

Centrum světového dědictví UNESCO vyjádřilo v dopise, adresovaném ministerstvu kultury, že má být že…