Vězeňská služba: Odsouzení z Věznice Horní Slavkov staví domy

12.08.2022 19:18 | Tisková zpráva

Ve Věznici Horní Slavkov už pátým rokem staví odsouzení tzv. modulární domky. Výroba jednoho domku trvá 3 – 4 měsíce, v tuto chvíli zde 13 odsouzených staví dva nové domky. Celkem jich už postavili více než dvacet. Zaměstnávání odsouzených je jednou z priorit Vězeňské služby ČR.

Vězeňská služba: Odsouzení z Věznice Horní Slavkov staví domy
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

V hornoslavkovské věznici pracuje 63 % odsouzených. Mimo firmu, která se specializuje na výrobu modulárních domků, spolupracuje věznice s dalšími deseti subjekty, které zaměstnávají vězněné osoby uvnitř areálu. Kompletují výrobky z plastu, papíru, kovu či pryže, vyrábí objímky k vodoinstalaci, resp. okapovým systémům. Pracovně zařazení odsouzení v kovovýrobě zase vyrábí brány, branky, jiní demontují bílou elektroniku, či třídí barevné kovy. Několik desítek odsouzených se střídá ve směnném provozu call-centra.

Po splnění daných podmínek jsou ale ve Věznici Horní Slavkov také odsouzení, kteří jsou pracovně zařazeni mimo areál věznice. Pravidelně dochází do šesti různých firem, převážně na úklidové práce, jiní ale pracují jako svářeči či obráběči kovů.

Vyhlášená je také dřevomodelářská dílna, kde vznikají modelářské unikáty, které poté veřejnost může vidět v parku Boheminium, čtvrtém největším parku miniatur v Evropě, který se nachází nedaleko centra Mariánských Lázní, a stal se nejnavštěvovanější atrakcí v Karlovarském kraji.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

22:16 ÚZSVM: Hliník se odstěhoval do kovošrotu

Středočeskému ÚZSVM připadl v trestním řízení s výrobcem a distributorem pervitinu různorodý majetek…