Vězeňská služba: Odsouzení zvelebovali dětský koutek

24.03.2023 18:02 | Tisková zpráva

Odsouzení muži zvelebili herní koutek, kde tráví čas děti vězněných otců při jejich návštěvách. Herní prostor určený těmto dětem tvoří součást vězeňské jídelny, která se využívá rovněž jako návštěvní místnost.

Vězeňská služba: Odsouzení zvelebovali dětský koutek
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Dětský kout už sloužil svému účelu nějaký čas a projevil se na něm zub času. Po provedení potřebných oprav se prostory nově vybílili a poškozená výmalba s pohádkovými motivy byla nahrazena dětskými obrazy, které vězni sami namalovali.

Zachovat vztah mezi dítětem a odsouzeným rodičem může být obtížné a příjemné prostředí pomůže malým dětem při návštěvě lépe překonat ostych nebo i strach z cizího a neznámého prostředí.

Pro většinu vězněných otců je kontakt se svými dětmi důležitým aspektem na cestě k nápravě a proto chce věznice tuto oblast podporovat a umožnit dětem návštěvy rodiče v poněkud přívětivějším prostředí. Vhodné způsoby podpory a rozvoje rodinných vazeb odsouzeným otcům pomáhají po propuštění zapojit se znovu do běžného života a snižují riziko recidivy. S tímto cílem už v loňském roce věznice také zřizovala mimo svou oplocenou  část areál s houpačkami, prolézačkami a dalšími herními dětskými prvky, kde se mohou motivovaní odsouzení setkávat se svými potomky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

19:25 ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

Náročnou modernizací procházejí aktuálně velíny v Jaderné elektrárně Temelín. Smyslem úprav je vytvo…