Vězeňská služba: Odsouzení zvelebovali dětský koutek

24.03.2023 18:02 | Tisková zpráva

Odsouzení muži zvelebili herní koutek, kde tráví čas děti vězněných otců při jejich návštěvách. Herní prostor určený těmto dětem tvoří součást vězeňské jídelny, která se využívá rovněž jako návštěvní místnost.

Vězeňská služba: Odsouzení zvelebovali dětský koutek
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Dětský kout už sloužil svému účelu nějaký čas a projevil se na něm zub času. Po provedení potřebných oprav se prostory nově vybílili a poškozená výmalba s pohádkovými motivy byla nahrazena dětskými obrazy, které vězni sami namalovali.

Zachovat vztah mezi dítětem a odsouzeným rodičem může být obtížné a příjemné prostředí pomůže malým dětem při návštěvě lépe překonat ostych nebo i strach z cizího a neznámého prostředí.

Pro většinu vězněných otců je kontakt se svými dětmi důležitým aspektem na cestě k nápravě a proto chce věznice tuto oblast podporovat a umožnit dětem návštěvy rodiče v poněkud přívětivějším prostředí. Vhodné způsoby podpory a rozvoje rodinných vazeb odsouzeným otcům pomáhají po propuštění zapojit se znovu do běžného života a snižují riziko recidivy. S tímto cílem už v loňském roce věznice také zřizovala mimo svou oplocenou  část areál s houpačkami, prolézačkami a dalšími herními dětskými prvky, kde se mohou motivovaní odsouzení setkávat se svými potomky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

22:08 CzechTourism: Pro udržitelnost cestovního ruchu je klíčová vyváženost

Víte, jak se na udržitelnost cestovního ruchu dívají lidé z různých oborů? Jakou roli v cestování hr…