Vězeňská služba: Přednášky vězeňských kaplanů

11.02.2023 15:13 | Tisková zpráva

Do výuky Akademie Vězeňské služby České republiky se zapojili na návrh generálního ředitele Simona Michailidise také kaplani. Podílejí se tak nově na přípravě nově nastupujících příslušníků a občanských zaměstnanců vězeňské služby k výkonu služby ve věznicích. Ve Stráži pod Ralskem, kde má akademie sídlo, přednášeli ve spolupráci se studijním oddělením a vedením akademie v rámci předmětu profesní etika o duchovní službě poprvé v úterý 7. února hlavní kaplan VS ČR Otto Broch se svým zástupcem a valdickým kaplanem Pavlem Zvolánkem.

Vězeňská služba: Přednášky vězeňských kaplanů
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

„S konceptem zapojení kaplanů do přípravy nových zaměstnanců jsem se seznámil na setkání s představiteli Armády ČR a uvědomil jsem si, že taková forma výuky by se mohla využít také v podmínkách VS. Věřím, že naši vězeňští kaplani obohatí příslušníky i zaměstnance svými zkušenostmi i principy duchovní služby,“ vysvětlil Simon Michailidis.

Kromě již zmiňovaných kaplanů se do výuky, která se bude uskutečňovat jednou měsíčně v osmi vyučovacích hodinách ve čtyřech třídách základní odborné přípravy, zapojí i další – z věznice Bělušice Radek Kuchař, z Heřmanic Jiří Pavlán, z Kuřimi Ladislav Kinc, z Rapotic Vladimír Večeřa, z Rýnovic Jan Suchánek, ze Stráže pod Ralskem Martin Škoda, z Vinařic Jana Matulíková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

22:02 Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (N…