Vězeňská služba: Příslušnice polské vězeňské služby zemřela násilnou smrtí při výkonu služby

25.02.2022 15:44 | Tisková zpráva

Psycholožka a příslušnice polské vězeňské služby, Bogumiła Bienieková-Pasierbová z Věznice Rzeszow zemřela při výkonu služby po napadení obviněným, kterému poskytovala psychologickou pomoc. Okolnosti této tragické události vyšetřují státní zastupitelství, ministerstvo spravedlnosti a vězeňská služba. Vězeńská služba České republiky přijala tuto zprávu s velkým zármutkem a vyjadřuje upřímnou soustrast rodině zemřelé, jejím přátelům, kolegům i celému sboru.

Vězeňská služba: Příslušnice polské vězeňské služby zemřela násilnou smrtí při výkonu služby
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Příslušnice sloužila ve věznici v Rzeszówě od října 2010 a zastávala pozici vedoucí psycholožky. V roce 2017 absolvovala odbornou přípravu pro první důstojnickou hodnost vězeňské služby. Sloužila na oddělení pro obviněné osoby. Své povinnosti vykonávala mimořádně profesionálně. Neustále si zvyšovala odbornou kvalifikaci. Díky svým schopnostem v oblasti mezilidských vztahů a navazování kontaktů působila jako mentorka při vstupním výcviku nových příslušníků a zaměstnanců.

Poručice Bogumiła Bienieková-Pasierbová po sobě zanechala manžela a dvě děti. Rodině tragicky zesnulé byla poskytnuta psychologická a finanční pomoc, uvádí polská vězeňská služba na svých interntových stránkách. "Jedná se o velkou tragédii a ztrátu pro rodinu i pro vězeňskou službu, která ztratila obětavou kolegyni a svědomitou důstojnici. Bolest v těchto těžkých chvílích sdílíme s blízkými zemřelé. Neexistují slova, která by popsala zármutek, který v tuto chvíli cítíme," uvedl generální ředitel Vězeňské služby Polska gen. Jacek Kitlińsky spolu s příslušníky a zaměstnanci.

Více v polštině ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: Podezření na diskriminaci spotřebitele nebylo zjištěno

16:03 Česká obchodní inspekce: Podezření na diskriminaci spotřebitele nebylo zjištěno

Česká obchodní inspekce pokračovala v kontrolách, které byly zaměřené na problematiku diskriminace s…