Vězeňská služba: Prohlášení k výkonu trestu Davida Ratha

12.01.2020 20:01

Výkon trestu bývalého hejtmana Davida Ratha se provádí standardním způsobem, což znamená, že je umístěn v běžné cele se standardním vybavením, stejně jako ostatní odsouzení. Žádné stavební úpravy ani výměna zařízení cely se neprováděly.

Vězeňská služba: Prohlášení k výkonu trestu Davida Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

K problematice zdravotní matrace, kterou ředitel věznice na žádost odsouzeného Ratha povolil, můžeme v tuto chvíli sdělit, že ředitel věznice takto jednal s ohledem na zprávu Evropského výboru pro zabránění mučení a nelidskému či ponižujícímu zacházení nebo trestání (CPT) pro vládu České republiky z července loňského roku a dalších institucí, které upozorňovaly na nevhodné podmínky výkonu trestu z hlediska zajištění zdravotní péče. Ředitel věznice, který je oprávněn v těchto věcech rozhodovat, takto učinil v dobré víře z preventivních, zdravotních a humánních důvodů, do doby komplexního posouzení a vyhodnocení zdravotního stavu lékařem vazební věznice, aby se vlivem případné prodlevy zdravotní stav odsouzeného nezhoršoval.

Řešení zdravotního stavu odsouzených není ve věznicích ničím výjimečným a jejich ředitelé k tomu přistupují individuálně, vždy v souladu s příslušnými zákony a předpisy a bez ohledu na to, zda se jedná či nejedná o osobu mediálně známou.

Velmi nás udivuje, že v postupu ředitele věznice, kterého v jeho rozhodování motivoval lidský přístup s ohledem na zdravotní stav odsouzeného, by snad mělo být spatřováno jednání trestné a kriminální.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Zraněnou poštolku pomohl odchytit křeček v kleci

22:03 Lesy Praha: Zraněnou poštolku pomohl odchytit křeček v kleci

O tom, že ostré kovové zábrany proti holubům nejsou nic příjemného, se přesvědčil i poštolčí sameček…