Vězeňská služba: Rozšíření ubytovacích kapacit ve Věznici Odolov

03.07.2022 16:22 | Tisková zpráva

Ubytovací kapacity Věznice Odolov se rozšířily o 30 nových míst v nové, samostatně stojící budově. Jedná se o modulární stavbu složenou z 16ti propojených obytných buněk. Vybudování nových ubytovacích prostor trvalo necelý rok.

Vězeňská služba: Rozšíření ubytovacích kapacit ve Věznici Odolov
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Stavba je patrová, v přízemí se nachází šest ložnic, v každé budou umístěni tři odsouzení. Další místnost je koncipována jako kancelář vychovatele. V prvním patře jsou čtyři ložnice, opět každá pro tři osoby. Odsouzení tu budou mít k dispozici i společnou kuchyňku a kulturní místnost. Ložnice jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením včetně sprchy.

Nové ubytovací kapacity jsou určeny pro 30 odsouzených zařazených do výkonu trestu odnětí svobody ve věznici typu ostraha se středním stupněm zabezpečení. Do nové ubytovny budou odsouzení umístěni po pečlivém uvážení, primárně se bude jednat o pracovně zařazené. „Takto pojaté ubytování odsouzených odpovídá moderním trendům vězeňství,“ říká ředitel věznice plk. Daniel Vinkler.

Věznice Odolov se řadí mezi novější věznice v České republice. Nachází se v Podkrkonoší nedaleko Trutnova, v areálu bývalého černouhelného dolu. Proslavila se svoji úspěšnou dřevomodelářskou dílnou, ve které odsouzení opravili již stovky hudebních nástrojů a vyrobili desítky nových. Xylofony, houslemi, violami nebo třeba kytarami se zabývají už více než 20 let. Většina restaurovaných či nově vyrobených nástrojů míří mezi děti do hudebních škol. V letošním roce se věznice zapojila do projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu s názvem Kdyby tisíc klarinetů, který rozděluje darované nástroje potřebným mladým hudebníkům.

První odsouzení nastoupili do výkonu trestu v odolovské věznici v roce 1993. Věznice je určena pro muže starší 18 let, zařazené do věznice s ostrahou, u nichž byl stanoven nízký a střední stupeň zabezpečení. Ubytování je v ložnicích s možností volného pohybu po ubytovně. Kapacita věznice byla otevřením nových ubytovacích prostor navýšena na 325 míst.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

22:16 Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

Ve vile Stiassni se poslední říjnové dny ponesou v duchu oslav podzimu a Halloweenu. Z pestrého prog…