Vězeňská služba: Spolupráce s Exekutorskou komorou

25.03.2023 16:13 | Tisková zpráva

Společný cíl si stanovila Vězeňská služba ČR s Exekutorskou komorou ČR a spolkem Lighthouse – zlepšení finanční gramotnosti lidí ve výkonu trestu a jejich orientace při řešení obtížných životních situací spojených s neschopností splácet dluhy. Problematiku spojenou s exekucemi nyní nově chodí přímo do věznic vysvětlovat soudní exekutoři spolu se zástupci spolku Lighthouse. Součástí projektu jsou i infopanely, které vězňům napovídají, proč a jak správně komunikovat s exekutorem.

Vězeňská služba: Spolupráce s Exekutorskou komorou
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Vězeňská služba tyto panely postupně rozmístí v prostorách věznic a vazebních věznic. Prezident Exekutorské komory Jan Mlynarčík zdůraznil, že jedním z cílů spolupráce je zlepšit aktivní přístup k řešení exekucí: "Přál bych si, abychom zbavili lidi takzvaného "pštrosího efektu" - tedy toho, že dělají, že jejich exekuce neexistují. Každý problém má řešení a můžeme ho společně najít. Doufám, že osvětová činnost ve spolupráci s Vězeňskou službou nám pomůže právě tohle zlepšit."

Vězeňská služba iniciativu spolku Lighhouse a Exekutorské komory vnímá jako prospěšnou a je připravena jejich společnou aktivitu podpořit a zapojit se do ní také. „Významné procento vězněných osob přichází do věznice již s finančními problémy. Ty se v průběhu uvěznění často dále prohlubují. Vítáme tedy uvedenou osvětovou a informační aktivitu,“ říká generální ředitel vězeňské služby Simon Michailidis. V tuto chvíli připravuje také společné memorandum mezi Vězeňskou službou ČR a Exekutorskou komorou ČR.

Spolek Lighhouse působí v českých věznicích už více než deset let, jeho zástupci pomáhají lidem ve výkonu trestu zorientovat se v záležitostech spojených s exekucemi, insolvencí aj. a také je řešit. "Velkým problémem u osob ve vězení je omezená dostupnost informací. Proto se již od založení v roce 2010 snažíme informace nejenom zprostředkovávat, ale také je do věznic přímo přinášet. A přesně o tom je i naše spolupráce s některými exekutorskými úřady. Ty se snažíme nyní skrze exekutorskou komoru navázat i na další projekty. Jednak je to standardizovaný projekt vězeňské služby na podporu finančního a dluhového vzdělávaní odsouzených FGDP a dále jeden z materiálů programu VIM – výukové a informační materiály," říká Petr Schneedörfler, předseda a ředitel spolku. Program VIM je otevřený všem neziskovým organizacím a umožňuje nastavit standardy v informování odsouzených o některých vybraných tématech. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

21. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

10:06 21. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

Denní kontrakty motorové nafty na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno se ve 21.…