Vězeňská služba: Spolupráce s organizací Volonté Czech

24.01.2022 21:01 | Tisková zpráva

V České republice žije přibližně 40 tisíc dětí zasažených trestnou činností svých rodičů. Těmto dětem i ostatním rodinným příslušníkům říkáme neviditelné oběti trestných činů. Kromě komplexní práce přímo s odsouzenými se v posledních letech stále více zaměřujeme i na rodiny našich klientů, zejména pak na jejich děti.

Vězeňská služba: Spolupráce s organizací Volonté Czech
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

V situaci, kdy rodič nastoupí do výkonu trestu odnětí svobody, trpí nejvíce právě děti. Ti vzniklou situaci mnohdy nechápou, potřebují od zbytku rodiny nejen vysvětlení, ale i ujištění, že vztah a kontakt s uvězněným rodičem nekončí. Rovněž jsou často obětmi šikany ze strany svého okolí.

Projekt "Očima dítěte", který realizujeme s Generálním ředitelstvím vězeňské služby, se proto přímo zaměřuje na navázání, posilování a udržení kontaktu rodičů ve výkonu trestu s nezletilým dítětem. Ve spolupráci s režisérem Davidem Kočárem, hercem Petrem Čtvrtníčkem a Věznicí Kuřim vzniklo krátké video, které má za cíl připravit citlivou formou dítě na nově vzniklou situaci. Ukázat dítěti, že v této situaci není samo a že totožné pocity prožívají spolu s ním i jiné děti.

Volonté Czech se dlouhodobě zaměřuje na pomoc osobám ve výkonu trestu odnětí svobody i po propuštění. Vytvořili jsme komplexní program pomoci, který kromě řešení dluhové situace klientů obsahuje vzdělávací/rekvalifikační kurzy i zajištění ubytování a práce po propuštění. Aktuálně působíme ve 32 českých věznicích s cílem, postupně snižovat vysokou míru recidivy v ČR.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i rodiče

9:15 Ministerstvo dopravy: Start Driving učí mladé řidiče, jak se lépe pohybovat na silnicích. Zapojit se mohou i rodiče

Mladí řidiči se i letos mohou zdokonalovat ve svých dovednostech na speciálních bezplatných kurzech.…