Vězeňská služba: Úspěch otevřené věznice

6.7.2022 9:18 dop. | Tisková zpráva

vropská asociace vězeňských služeb EuroPris, jejímž členem je také Vězeňská služba ČR, letos představila první ročník soutěže Prison Achievement Award, tedy cenu pro inovativní projekt věznice. Cílem soutěže je poukázat na počiny evropských vězeňských služeb posledních let, které přinesly do systému pokrokové prvky, změnu či významný rozvoj.

Vězeňská služba: Úspěch otevřené věznice
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Vězeňská služba nominovala oddělení otevřené věznice v Jiřicích, které již od roku 2017 cestou intenzívního individuálního přístupu k vězněným osobám cílí na snížení recidivy. Otevřená věznice co možná nejvíce imituje reálný život bez mříží – denní režim zde umístěných odsouzených zahrnuje práci v zaměstnání, povinnosti spojené s běžným chodem domácnosti, péči o zahradu a zvířata a efektivní trávení volného času. Práce odborných zaměstnanců je postavena spíše na poradenství a odborném vedení než na příkazech, a poskytuje tak odsouzeným prostor pro vlastní analýzu každodenních i životních problémů, hledání vlastních řešení a vlastních rozhodnutí, což významně posiluje pocit vlastní odpovědnosti za své chování.

Výsledky prvního ročníku soutěže byly vyhlášeny během Výročního plenárního zasedání členů EuroPris, které se konalo 20. června ve španělské Seville. Celkem bylo nominováno 24 projektů, s velkou radostí proto Vězeňská služba ČR přijala informaci o umístění Otevřené věznice Jiřice v první pětici spolu s projekty vězeňských služeb Švýcarska, Portugalska, Lotyšska a Nizozemska. První místo nakonec získal projekt posledně jmenované vězeňské služby postavený na spolupráci Věznice Veenhuizen s Univerzitou v Groningenu, jejíž studenti i akademičtí pracovníci se aktivně zapojují do aktivit spojených s resocializací odsouzených, zejména v oblasti budování, udržování a rozvoje rodinných vztahů.

Umístění otevřené věznice v Jiřicích mezi pěti nejlepšími projekty považujeme za velký úspěch a gratulujeme!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

22:16 ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro Českou republiku za 30 let od vzniku společnosti.