Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou

14.08.2022 7:34 | Tisková zpráva

Nová vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková navštívila Věznici Světlá nad Sázavou. Jednalo se o první návštěvu vězeňského zařízení, kterou zmocněnkyně ve své funkci absolvovala.

Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Vzhledem k faktu, že Šimáčková Laurenčíková dříve zastávala funkci předsedkyně vládního výboru pro práva dítěte, detailně se zajímala o problematiku vězněných žen a o specializovaný oddíl určený právě pro matky s dětmi. Aktuálně je ve světelské věznici umístěno sedm matek s celkem osmi dětmi. 

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36990 lidí

Generální ředitel Vězeňské služby ČR genmjr. Simon Michailidis a ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou představili vládní zmocněnkyni věznici nejprve prostřednictvím prezentace, poté během několikahodinové prohlídky prošli společně všechny stěžejní prostory.

Prohlídku poté ukončili v nové ubytovně, která byla otevřena letos v dubnu a rozšířila zdejší ubytovací kapacitu o dalších 182 míst. Nová ubytovna splňuje evropské standardy vězeňství, kdy jsou ubytovací prostory koncipovány do menších skupin po 2 až 4 osobách. Ubytovna je vzhledem k ostatním objektům v areálu věznice zcela autonomní. Je zde kompletní logistické zázemí se stravovacím provozem, zdravotnické středisko, velké návštěvní centrum, či vycházkové prostory, které se nacházejí ve třetím patře. Specifikem jsou moderní technologie pro další využívání dešťových vod, nebo získávání energie ze solárních panelů. 

Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková je novou vládní zmocněnkyní od 11. května 2022. Ve funkci vystřídala Helenu Válkovou, která skončila na vlastní žádost 31. ledna 2022.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NÚKIB spustil vzdělávací pomůcku určenou seniorům

17:23 NÚKIB spustil vzdělávací pomůcku určenou seniorům

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil vzdělávací pomůcku určenou …