Vězeňská služba: Výstava o Věznici Stráž pod Ralskem byla zahájena

28.04.2022 12:47 | Tisková zpráva

Nahlédnout za zdi Věznice Stráž pod Ralskem a seznámit se tak s prostředím, kam se většina lidí nedostane, umožní návštěvníkům výstava, která byla dnes otevřena v Městském muzeu v Mimoni. Prostřednictvím fotografií a vystavených exponátů je zde představena nejen věznice samotná, ale i současnost vězeňství v Česku.

Vězeňská služba: Výstava o Věznici Stráž pod Ralskem byla zahájena
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Výstava je rozdělena na dvě části. Každá část je umístěna v jednom patře muzea. V prvním patře je výstava věnována především zaměstnancům a jejich práci. Je zde také vystaven zmenšený model věznice, který umožní návštěvníkovi udělat si představu o rozloze věznice a množství objektů k ní patřících. Své místo zde má ale také péče o zaměstnance a personalistika. Věznice se zde představuje jako solidní zaměstnavatel, který dává práci 280 zaměstnancům.  A to na různých pozicích. Od příslušníků sboru přes vychovatele, administrativní pracovníky až po lékaře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MPO: Další postup při zavádění AI Aktu

22:08 MPO: Další postup při zavádění AI Aktu

Česká delegace na jednání Rady pro telekomunikace v Lucemburku podpořila Doporučení Rady k plánu EU …