Více než 30 příslušníků Vězeňské služby ČR dnes darovalo krev ve FN HK

12.11.2020 10:32

Více než tři desítky příslušníků Vězeňské služby České republiky z Královéhradeckého a Pardubického kraje dnes dorazily darovat krev na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Jednalo se o zaměstnance věznic v Hradci Králové, Pardubicích, Valdicích a Odolově, někteří z nich darovali krev poprvé.

Více než 30 příslušníků Vězeňské služby ČR dnes darovalo krev ve FN HK
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

„Do našeho celorepublikového projektu Darujme krev se zapojilo více než čtyři sta příslušníků a příslušnic Vězeňské služby ČR a jejich počet může ještě narůstat. Hromadné odběry krve jsme již uspořádali v Praze a v Ostravě a dnes pomáhají kolegové z Královéhradeckého a Pardubického kraje darováním krve v Hradci Králové,“ uvedla mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová. Další odběry krve jsou plánovány v Brně, Plzni, Olomouci, Ústí nad Labem, Liberci a Čáslavi.

Vězeňská služba ČR se připojila k dalším projektům, které podporují hromadné darování krve. Na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové darují krev například skauti, studenti středních i vysokých škol, zaměstnanci firem či hokejisté hradeckého Mountfieldu.

Krev mohou darovat zdraví lidé mezi 18 a 65 roky. Bližší informace o podmínkách a omezeních najdou zájemci na www.fnhk.cz/transf. Transfuzní oddělení FN HK odebírá krev a krevní složky bezpříspěvkovým dárkům, ročně se jedná o více než 18.000 odběrů plné krve a 15.000 plazmaferéz. Oddělení krev také vyšetřuje, zpracovává a dodává transfuzní přípravky pacientům FN HK.

Transfuzní oddělení v posledních měsících v souvislosti s epidemií COVID-19 hledá dárce plazmy pro léčbu nemocných koronavirovou infekcí. Zájemcům, kteří se již uzdravili z onemocnění COVID-19, se nejdříve odebírá vzorek krve na zjištění protilátek (návod na www.fnhk.cz/transf), v případě vysoké hladiny protilátek jsou pozváni na odběr plazmy, kterou použijí lékaři k léčbě pacientů v Královéhradeckém kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS v pondělí vypraví humanitární pomoc do Severní Makedonie

22:11 HZS v pondělí vypraví humanitární pomoc do Severní Makedonie

Organizací příjmu a poskytování humanitární pomoci je v České republice ze zákona pověřen Hasičský z…