Víkendové vysílání Českého rozhlasu Dvojka ve společnosti Jana Petránka a Lucie Výborné

24.02.2017 9:07

Hned na dvě významné osobnosti se mohou těšit posluchači Českého rozhlasu Dvojka o víkendu 25. a 26. února. V sobotu ve 20.00 hodin bude hostem pořadu Vypravěči moderátorka Lucie Výborná, v neděli v magazínu 3x60, a to v pohodě po 16. hodině komentátor a novinář Jan Petránek.

Víkendové vysílání Českého rozhlasu Dvojka ve společnosti Jana Petránka a Lucie Výborné
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

V sobotním pořadu Vypravěči ve 20.00 uvede Český rozhlas Dvojka exkluzivní povídání moderátorky Lucie Výborné o horách a horolezcích. Při loňské výpravě na Čo Oju informovala posluchače Radiožurnálu několik týdnů den po dni o expedici, jejíž součástí byl nevidomý Jan Říha. Natočila ale mnohem více materiálu a leckteré záběry z výšky několika tisíc metrů nad mořem dosud nebyly nikde publikovány. A tak se posluchači mohou těšit na pasáže z jejího vysokohorského deníku s tichou úvahou o vztahu k horám a hudbu, kterou si moderátorka na výpravy do hor bere s sebou. Zazní Peter Gabriel, Aneta Langerová, nebo třeba Antonín Dvořák.

„Naší snahou je nabízet posluchačům zajímavé hosty. Podle ohlasů víme, že se to daří a myslím, že to potvrdí i tento víkend. Vyprávění moderátorky Českého rozhlasu bude zajímavou exkurzí nejen do její práce, ale i soukromí. Jan Petránek patří mezi skutečné stálice, posluchači si o něj hodně píší, tak jim jejich přání splníme,“ říká šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojka Martin Groman.

Jan Petránek patří dlouhá léta mezi osobnosti, jejichž přítomnost před mikrofonem posluchači kvitují s povděkem. V poslední době mu zdraví nedovoluje docházet pravidelně do studia, a proto ho moderátor Tomáš Černý navštívil s mikrofonem doma. Řeč bude o hudbě, kterou má Jan Petránek rád a kterou si pouští ze svého počítače při procházení nejrůznějších webových stránek se zprávami a publicistikou.

„V obou těchto pořadech přivádíme k mikrofonu osobnosti, které k němu doopravdy patří. Zaznamenávat jejich slova, myšlenky a úvahy je práce nejenom pro dnešní posluchače, ale také pro naše následovníky, kteří tyhle záznamy najdou jednou v archivu podobně, jako my dnes nacházíme poklady třeba z šedesátých let.“ dodává Tomáš Černý, dramaturg Českého rozhlasu Dvojka.

Více informací o programu a pořadech na webu dvojka.rozhlas.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 952,4 milionů Kč

7:29 ČEZ číslo týdne: 952,4 milionů Kč

952,4 milionů Kč investovala v 2021 Skupina ČEZ do projektů výzkumu, vývoje a inovací.