Vítěze Mezinárodní soutěže Concertino Praga uslyšíte na jejich jihočeském turné

8. 6. 2017 17:38

Laureáti 51. ročníku prestižní Mezinárodní soutěže Concertino Praga, kterou pořádá Český rozhlas, předvedou své výkony 9. června ve Smetanově síni Obecního domu v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a následně vyrazí na turné v rámci Jihočeského festivalu Concertino Praga.

Vítěze Mezinárodní soutěže Concertino Praga uslyšíte na jejich jihočeském turné
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Soutěž představuje talentované světové interprety klasické hudby nastupující generace. Mladí hudebníci z Běloruska, Bulharska, České republiky, Izraele, Kanady, Lotyšska, Maďarska, Ruska, Slovinska, Španělska a Ukrajiny do soutěže vstoupili také letos díky zaslaným nahrávkám. Z těch vybrala ty nejlepší sedmičlenná mezinárodní porota zkušených umělců.

Svými výkony předčili ostatní soutěžící Uliana Zhivitckaia z Ruska ve hře na flétnu, Timofei Iakhnov z Ruska v kategorii Hoboj, Andrey Ryazantsev také z Ruska bravurním ovládnutím klarinetu a tuzemský talent klasické hudby Adam Plšek v kategorii FagotProhlédněte si kompletní výsledkovou listinu 51. ročníku soutěže.

„Rok co rok se zrodí díky festivalu Concertino Praga nové hvězdy klasického nebe. Přeji všem, aby bez ohledu na to, z jaké země pocházejí, našli společnou hudební řeč a užili si všechny momenty spojené s účastí na tomto festivalu. Návštěvníkům koncertů pak přeji nezapomenutelné hudební zážitky,“ zve příznivce klasické hudby generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Slavnostní koncert v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu čeká laureáty soutěže 9. června ve Smetanově síni Obecního domu v Praze a řídit ho bude Chuhei Iwasaki.
Online prodej vstupenek byl již zahájen. 

Mladí hudebníci následně vyrazí na turné. Jihočeský festival Concertino Praga je zavede do koncertních sálů a na zámky čtyř měst.

12. června 17.00 | Český Krumlov | Zámek – Maškarní sál
13. června 17.00 | Bechyně | Zámek – Vokův sál
14. června 19.00 | Třeboň | Schwarzenberská hrobka
16. června 19.00 | Jindřichův Hradec | Zámek – Rytířský sál 

Veškeré informace nabízí kompletní program koncertní řady.

Posluchači Českého rozhlasu budou mít možnost vychutnat si koncerty z Obecního domu a Jindřichova Hradce současně ze svého domova v přímém přenosu stanice Vltava. Ostatní vystoupení turné po jižních Čechách odvysílá Český rozhlas ze záznamu.

Potěšení z kvality a nasazení letošních účastníků vyjádřila také ředitelka Výroby Českého rozhlasu Kateřina Konopásková: „Setkání s mladými lidmi z celého světa, kteří se rozhodli věnovat svou píli, ambice a talent hudebnímu umění, je povzbuzující pro každého, kdo sleduje nejistý vývoj kultury a umění v tomto hodnotově rozkolísaném světě“.

Těší nás váš zájem o nastupující talenty klasické hudby!
Více informací na webu Concertino Praga

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SÚJB: Memorandum o vědecké a technické spolupráci v oblasti jaderné bezpečnosti

21:16 SÚJB: Memorandum o vědecké a technické spolupráci v oblasti jaderné bezpečnosti

SÚJB spolu se SÚRO, podepsaly Memorandum o vědecké a technické spolupráci v oblasti jaderné bezpečno…