Vláda: Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí zprávu o extremismu za rok 2017

06.12.2018 15:13

Ve čtvrtek 6. prosince 2018 zasedala ve Strakově akademii Bezpečnostní rada státu. Zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti a také aktuální bezpečnostní situací v České republice. Projednávala také Zprávu o extremismu na území České republiky v roce 2017.

Vláda: Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí zprávu o extremismu za rok 2017
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Bezpečnostní rada státu projednala Aktualizaci přehledu infrastruktury na státních hranicích České republiky využitelné pro účely dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních pozemních hranic České republiky. Dokument obsahuje seznam 125 doporučených kontrolních stanovišť, která by mohla být využita pro účely dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic České republiky. Vzala na vědomí Zprávu o extremismu na území České republiky v roce 2017, vyhodnocení plnění Koncepce boje proti extremismu pro rok 2017 a Koncepci boje proti extremismu pro rok 2018.

Členové rady byli informováni o postupu při řešení strategie zajištění a rozvoje mobilních komunikací bezpečnostních a záchranných složek s výhledem na 10 let.

Bezpečnostní rada státu dále projednala tři směrnice pro jednotný postup při vzniku mimořádné události podléhající Mezinárodním zdravotnickým předpisům (2005) v souvislosti s výskytem vysoce nakažlivé nemoci, a to na palubě letadla přistávajícího ve vstupním místě pro leteckou dopravu, ve zdravotnickém zařízení poskytovatele zdravotních služeb a dále mimo zdravotnické zařízení poskytovatele zdravotních služeb a mimo vstupní místo pro leteckou dopravu.

Ustavila také Komisi pro udělení Ceny Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2019. Cenu uděluje Bezpečnostní rada státu kolektivům i jednotlivcům v hlavní a ve studentské kategorii. Více informací o tomto ocenění naleznete ZDE. Schválila i plán práce Bezpečnostní rady státu na 1. pololetí 2019 s výhledem na 2. pololetí 2019.

Na programu jednání byly rovněž informace o platnosti vyhlášeného I. stupně bezpečnostní ochrany vymezených objektů státní správy a informace o pracovní poradě s tajemníky bezpečnostních rad krajů k výměně zkušeností z činnosti Bezpečnostní rady státu a bezpečnostních rad krajů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP využívá nový testovací systém pro detekci užívání drog

20:56 DPP využívá nový testovací systém pro detekci užívání drog

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) neponechává nic náhodě při zajišťování co největší bezpečnosti ce…