Vláda ČR: Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR za účasti prezidenta Zemana

09.09.2016 12:29

V pondělí 12. září 2016 proběhne od 14.00 hodin na Úřadu vlády 131. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Bohuslava Sobotky zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací. Na jednání bude rovněž přítomen prezident republiky Miloš Zeman. Bude se jednat o druhou návštěvu hlavy státu na jednání tripartity za dobu vlády Bohuslava Sobotky.

Vláda ČR: Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR za účasti prezidenta Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Termín
12. září 2016

Místo
Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1

Časový harmonogram
13.55 - fototermín před začátkem jednání tripartity
14.00 - začátek jednání
17.00 - tisková konference (čas bude případně upřesněn dle průběhu jednání)

Program jednání tripartity

Návrh zákona o státním rozpočtu ČR na rok 2017 včetně rozpočtové dokumentace
Příjmy státního rozpočtu v roce 2017 jsou navrženy v objemu 1 244,7 mld. Kč, výdaje státního rozpočtu v roce 2017 by měly dosáhnout 1 304,7 mld. Kč. Deficit státního rozpočtu na rok 2017 je navržen ve výši 60 mld. Kč, což je o 10 mld. Kč méně než činí schválený deficit pro rok 2016. Pro rok 2018 je navržen deficit ve výši 50 mld. Kč a pro rok 2019 ve výši 30 mld. Kč. Návrh státního rozpočtu na rok 2017 a střednědobý výhled státního rozpočtu na léta 2018 a 2019 zabezpečují, aby podíl deficitu hospodaření sektoru vládních institucí na HDP byl ve výši 0,5 % ročně. Strukturální deficit vládního sektoru činí 0,9 % HDP v roce 2017 a v roce 2018 a 2019 činí 1,0 % HDP ročně, což odpovídá střednědobému rozpočtovému cíli České republiky.

Dávky nemocenského pojištění
MPSV v současné době připravuje dvě vládní novely se změnami v oblasti nemocenského pojištění, jimiž se snaží reagovat na současný vývoj společenských potřeb. U návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů dochází k zavedení nové dávky – otcovské poporodní péče. Rovněž byla do návrhu zákona doplněna úprava týkající se dobrovolných hasičů. Podle rozhodnutí vlády bude jejich nemocenské činit 100 % při úrazu nebo nemoci v důsledku plnění úkolů dobrovolného hasiče. U návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, dochází ke změnám týkajících se pojistného na nemocenské pojištění a placení záloh na pojistné na důchodové pojištění u OSVČ a přináší řadu technických upřesňujících úprav vycházejících z poznatků praxe. Na jednání bude rovněž diskutována otázka karenční doby.

Akční plán pro rozvoj digitálního trhu
Cílem Akčního plánu je shrnutí plánovaných opatření, která napomohou rozvoji digitální ekonomiky v ČR, a to jak z hlediska národních faktorů ČR, tak z hlediska iniciativ na úrovni Evropské unie. Součástí Akčního plánu je také závazek intenzivně komunikovat všechna plánovaná opatření se sociálními a hospodářskými partnery, se zákonodárci i s občanskou společností. Prioritou Akčního plánu je soustředit na jedno místo směřování vládní politiky a klíčová opatření, která jednotliví gestoři ve státní správě na podporu rozvoje digitálního trhu připravují. Plán nenahrazuje existující a schválené koncepční dokumenty, nýbrž je zastřešuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Druhý den návštěvy prezidenta republiky v Karlovarském kraji

22:22 Hrad: Druhý den návštěvy prezidenta republiky v Karlovarském kraji

Prezident republiky Miloš Zeman ve středu dne 20. března 2019 pokračoval druhým dnem v návštěvě Karl…