Vláda: Premiér Sobotka poděkoval izraelskému velvyslanci

22. 12. 2016 19:09

Předseda vlády Bohuslav Sobotka poděkoval izraelskému velvyslanci Garymu Korenovi za jeho činnost u příležitosti ukončení jeho mise v ČR.

Vláda: Premiér Sobotka poděkoval izraelskému velvyslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Předseda vlády Bohuslav Sobotka přijal ve čtvrtek 22. prosince 2016 ve Strakově akademii mimořádného a zplnomocněného velvyslance Státu Izrael Garyho Korena. Premiér Sobotka poděkoval končícímu izraelskému velvyslanci za jeho dvouletou činnost a vzájemnou spolupráci, která výrazně přispěla k dalšímu posílení česko-izraelských vztahů.

Velvyslanec Gary Koren se významně zasadil o prohlubování česko-izraelských vztahů. Podílel se na přípravě dvou česko-izraelských mezivládních konzultací v roce 2014 a 2016 v Jeruzalémě, státní návštěvy prezidenta R. Rivlina v Praze v roce 2015 a několika návštěv resortních ministrů.

Izrael patří mezi nejdůležitější obchodní relace České republiky. V roce 2015 představoval pro ČR 5. nejvýznamnější mimoevropský exportní trh, v roce 2016 přinesl ve vzájemném obchodě rekordní hodnoty. Největším projektem česko-izraelské vojenské spolupráce je dodávka nových 3D radiolokátorů pro Armádu České republiky, kdy přibližně 30 procent zakázky bude realizováno českou firmou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Podnikatelé mohou získat dotaci na rekonstrukci zastaralých budov a areálů, které poslouží rozvoji cestovního ruchu

17:48 MPO: Podnikatelé mohou získat dotaci na rekonstrukci zastaralých budov a areálů, které poslouží rozvoji cestovního ruchu

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 16. července výzvu z programu Nemovitosti OP PIK, která je…