Vláda: Tripartita jednala o příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě

01.02.2021 13:30 | Zprávy

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 1. února 2021 sešli prostřednictvím videokonference na mimořádném jednání Rady hospodářské a sociální dohody. Tématem společného jednání byl mimořádný příspěvek zaměstnanci při nařízené karanténě.

Vláda: Tripartita jednala o příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Hlavním bodem jednání byl návrh zákona o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě a o změně občanského soudního řádu. Zástupci tripartity se shodují, že je třeba podpořit motivaci lidí nahlašovat rizikové kontakty a dodržovat nařízenou karanténu či izolaci kvůli riziku šíření nemoci covid-19, ale liší se zatím v názoru na konkrétní řešení. Během tohoto týdne by se proto mělo uskutečnit ještě jednání na expertní úrovni a příští týden by se pak měla výsledným návrhem zabývat vláda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Pták roku 2026 pěnice černohlavá se vrací ze zimovišť

7:33 Zoo Ostrava: Pták roku 2026 pěnice černohlavá se vrací ze zimovišť

Tento druh byl ptákem letošního roku zvolen symbolicky. Pěnice černohlavá je ve znaku České společno…