Vláda: Tripartita jednala o příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě

01.02.2021 13:30 | Zprávy

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 1. února 2021 sešli prostřednictvím videokonference na mimořádném jednání Rady hospodářské a sociální dohody. Tématem společného jednání byl mimořádný příspěvek zaměstnanci při nařízené karanténě.

Vláda: Tripartita jednala o příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Hlavním bodem jednání byl návrh zákona o mimořádném příspěvku zaměstnanci při nařízené karanténě a o změně občanského soudního řádu. Zástupci tripartity se shodují, že je třeba podpořit motivaci lidí nahlašovat rizikové kontakty a dodržovat nařízenou karanténu či izolaci kvůli riziku šíření nemoci covid-19, ale liší se zatím v názoru na konkrétní řešení. Během tohoto týdne by se proto mělo uskutečnit ještě jednání na expertní úrovni a příští týden by se pak měla výsledným návrhem zabývat vláda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Nové tramvajové tratě v Počernické ulici

22:33 Pražská strojírna: Nové tramvajové tratě v Počernické ulici

Pražská strojírna a.s. dodala kompletní kolejový trojúhelník pro křížení ulic Vinohradská a Počernic…