Vláda: Zástupci vědy, výzkumu a inovací jednali s americkými podnikateli

24.05.2018 8:40

Ve středu 23. května 2018 se v prostorách Úřadu vlády ČR setkali členové Rady pro výzkum, vývoj a inovace a další představitelé české vědy, výzkumu a inovací s nejvýznamnější delegací amerických podnikatelů posledních let.

Vláda: Zástupci vědy, výzkumu a inovací jednali s americkými podnikateli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie
reklama

Na dvoudenní návštěvu České republiky přicestovali prezidenti, viceprezidenti a ředitelé jedenácti amerických korporací, sdružených v prestižní asociaci ACEBA.

Delegaci tvořila dvacítka top manažerů firem Amgen, Archer Daniels Midland, Lockheed Martin, Medtronic, Merck Sharp & Dohme, Orbital ATK, Phillip Morris International, TE Connectivity, Textron, Thermo Fisher Scientific nebo Westinghouse. Američtí podnikatelé se v průběhu dvoudenní návštěvy setkali i s předsedou vlády ČR Andrejem Babišem a dalšími členy vlády.

Včerejší setkání na národní úrovni zaměřené na aplikovaný výzkum a inovace s mezinárodním přesahem vedl za českou stranu místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček. Zúčastnili se jej vrcholoví představitelé CzechInvestu, Akademie věd ČR, vysokých škol a dalších organizací podporujících výzkum a inovace. Mezi hlavní témata spojená s investicemi, rozvojem vzájemného obchodu a společného výzkumu patřila letecká technika a kosmický průmysl, farmaceutický průmysl, potravinářství, energetika, obranný průmysl, obnovitelná paliva a medicínské technologie.

Všechny zúčastněné korporace patří do absolutní špičky světových inovátorů, přičemž např. firma Thermo Fisher Scientific, zastoupená v delegaci prezidentem a viceprezidentem společnosti, je světovým lídrem v poskytování služeb v oblasti vědy s příjmy ve výši 18 miliard dolarů a více než 55 tisíci zaměstnanců na celém světě.

Čelní reprezentanti českého výzkumu a byznysu představili americkým investorům mj. kapacity velkých výzkumných center a infrastruktur, kterých je u nás více než stovka a jež dokáží nabídnout excelentní výzkumné zázemí, nejmodernější technologie a špičkové výzkumné týmy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Pět rysů dostalo v Beskydech telemetrický obojek

22:45 Zoo Ostrava: Pět rysů dostalo v Beskydech telemetrický obojek

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně odchytili za jediný rok v centrální části Moravskoslezských Besk…