Vláda rozhodla o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele GIBS

30.04.2018 19:31 | Zprávy

Vláda v zájmu zachování nejvyšší míry transparentnosti rozhodla o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Tato vláda jako první ze všech přistoupila k vyhlášení výběrového řízení, kdy od vzniku GIBS v roce 2012 byli ředitelé jmenováni vždy přímo.

Vláda rozhodla o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele GIBS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

S ohledem na co nejvyšší míru transparentnosti a zamezení jakýmkoliv pochybnostem o obsazení pozice ředitele GIBS bude výběrové řízení probíhat za užití pravidel a podmínek uvedených v zákoně o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, i když se tento zákon na výběr ředitele GIBS nevztahuje.

V rámci výběrového řízení bude kandidáta na nového ředitele GIBS vybírat odborná a nezávislá komise a následně vybraný kandidát bude v souladu se zákonným postupem projednán v příslušných orgánech Poslanecké sněmovny ČR, tj. nejen ve Výboru pro bezpečnost, ale i ve Stálé komisi pro kontrolu činnosti GIBS.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta je jedním z pilířů rozvoje venkova

19:09 Česká pošta je jedním z pilířů rozvoje venkova

97 starostek, starostů a zástupců obcí přišlo debatovat na konferenci Česká pošta, partner venkova 2…