Vláda schválila plán dvoustranné zahraniční rozvojové spolupráce pro příští rok

11.07.2016 15:30

Vláda ČR na svém zasedání 11. července 2016 schválila plán dvoustranné zahraniční rozvojové spolupráce v roce 2017 ve výši 954 milionů Kč a zároveň projednala střednědobý výhled jejího financování do roku 2019.

Vláda schválila plán dvoustranné zahraniční rozvojové spolupráce pro příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

Jde o každoročně předkládaný plán, který je hlavním nástrojem k vyčlenění prostředků zejména na bilaterální rozvojové aktivity v gesci Ministerstva zahraničních věcí ČR a České rozvojové agentury i dalších vybraných resortů.

Z celkové částky 954 milionů Kč bude v roce 2017 vynaloženo 658 milionů Kč na rozvojové projekty, 130 milionů Kč na humanitární pomoc a 53 milionů Kč na transformační spolupráci. Částka 110 milionů Kč bude směřovat na rozvojová stipendia a 3 miliony Kč na zdravotní péči o stipendisty.

Oproti roku 2016 se jedná o navýšení o 100 milionů Kč, obdobně by měl rozpočet na zahraniční rozvojovou spolupráci, humanitární pomoc a transformační spolupráci růst i v letech 2018 – 2019. Důvodem pro posílení pomoci oproti předchozímu roku je zhoršení bezpečnostní i socio-ekonomické situace, i s ohledem na migrační tendence a jejich kořeny.

Finanční posílení české zahraniční rozvojové spolupráce je efektivním prostředkem ke zvýšení účinnosti angažmá ČR ve světě, rozšíření pozitivních přínosů humanitární pomoci poskytované v místech konfliktů a vysídlení a ke zintenzivnění udržitelných pozitivních dopadů rozvojové a transformační spolupráce ČR. Zahraniční rozvojová pomoc je důležitou asistencí nejchudším zemím světa a také významným nástrojem ekonomického partnerství a účinného propojování soukromých sektorů dárcovské i přijímající/partnerské země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechPOINT prozatím nevydává certifikáty o očkování

16:15 CzechPOINT prozatím nevydává certifikáty o očkování

Vzhledem k množícím se žádostem o vystavení certifikátu o očkování proti onemocnění COVID-19 na kont…