Vláda schválila změnu zákona o elektronických komunikacích. Zákazníkům mobilních operátorů přinese větší práva

08.03.2017 15:48 | Zprávy

Ministerstvo průmyslu a obchodu, které dočasně řídí předseda vlády Bohuslav Sobotka, dnes předložilo na schůzi vlády návrh zákona o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů. Českým spotřebitelům přinese v jejich vztahu k mobilním operátorům výrazně větší práva a ochranu a posílí pozici Českého telekomunikačního úřadu v oblasti regulace.

Vláda schválila změnu zákona o elektronických komunikacích. Zákazníkům mobilních operátorů přinese větší práva
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

„Jsem velmi rád, že jsme udělali další úspěšný krok ve snaze zvýšit kvalitu poskytovaných mobilních služeb, včetně snížení ceny mobilních dat. Novela zákona o elektronických komunikacích zvýší pravomoci Českého telekomunikačního úřadu v oblasti udělování sankcí, zároveň novela výrazně posiluje práva spotřebitelů a zákazníků. Díky dohodě, kterou jsem dosáhl se všemi zástupci parlamentních stran, by se měla novela projednat v Poslanecké sněmovně s podstatným zkrácením lhůt. Je to důležité, protože čím dříve novela začne platit, tím dříve budou mít zákazníci lepší postavení a lepší služby,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Jak chcete docílit zvýšení mezd?

A myslíte, že za nízké mzdy mohou Ukrajinci? Ano, jsou často ochotni dělat za míň, ale ten problém, že máme nízké mzdy je přeci dlouhodobý a rozhodně nevzniknul s příchodem Ukrajinců.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Uber bude pravidelně poskytovat data

7:33 Finanční správa: Uber bude pravidelně poskytovat data

S ohledem na klíčovou roli a očekávaný další růst digitálních platforem v oblasti mobility podniká U…