Vláda zahájila debatu o konvergenčním programu a výdajových rámcích

28.04.2016 10:12

Vláda Bohuslava Sobotky začala na jednání ve středu 27. dubna 2016 projednávat podobu státního rozpočtu pro rok 2017. Detaily konvergenčního programu České republiky a návrh střednědobých výdajových rámců na léta 2017 až 2019 bude ještě projednávat koaliční rada. Kromě toho se vláda zabývala také programem podpory regenerace a podnikatelského využití brownfieldů či národním programem reforem.

Vláda zahájila debatu o konvergenčním programu a výdajových rámcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády
reklama

Konvergenční program

Členové vlády včera začali projednávat konvergenční program, podle kterého by měly být určena základní rozpočtová opatření vlády. Jeho konkrétní podobou, včetně požadavků jednotlivých resortů, se budou členové vlády opět zabývat na jednání příští pondělí.

Spolu s konvergenčním programem dnes vláda odložila také návrh střednědobých výdajových rámců na léta 2017 až 2019. Koaliční partneři budou ještě diskutovat například o výdajích do zdravotnictví, navyšování platů státních zaměstnanců či o valorizaci penzí.

Program podpory Regenerace a podnikatelského využití brownfieldů

Program, který předložil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, pomůže především strukturálně postiženým krajům, tedy Moravskoslezskému, Ústeckému a Karlovarskému. Měl by přinést až dva tisíce nových pracovních míst, a to díky regeneraci mnohdy nebezpečných brownfieldů, čímž vznikne větší množství drobnějších podnikatelsky využitelných ploch. Začít by měl už v příštím roce a skončit v roce 2023. Celková investice by měla dosáhnout dvou miliard korun.

Národní program reforem

V rámci jednání Výboru pro Evropskou unii vláda schválila Národní program reforem pro rok 2016, který obsahuje opatření pro zajištění hospodářského růstu a stabilní zaměstnanosti, a to v souladu s prioritami Evropské unie. Vláda se chce zaměřit především na pokračování boje s daňovými úniky a podporu zdravotnictví. Více najdete na http://www.vlada.cz/cz/vlada-schvalila-narodni-program-reforem-cr-143047/.

Dalším projednaným bodem byl například státní závěrečný účet České republiky za rok 2015.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal pozemek v hodnotě 18 milionů, pocházející z trestné činnosti

22:48 ÚZSVM získal pozemek v hodnotě 18 milionů, pocházející z trestné činnosti

Středočeské pracoviště ÚZSVM získalo na základě rozsudku Městského soudu v Praze pozemek v okrese Pr…