Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace dnes jednala o ustavení svého nového poradního orgánu - zahraniční radě

16. 12. 2016 21:15

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se na dnešním zasedání zabývala také vytvořením své "zahraniční rady", poradního orgánu složeného z renomovaných českých a zahraničních vědců, který bude poskytovat expertní konzultace o koncepčním a strategickém směřování podpory vědy, výzkumu a inovací v České republice.

Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace dnes jednala o ustavení svého nového poradního orgánu - zahraniční radě
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

Dnešního jednání RVVI se zúčastnili i někteří z renomovaných odborníků oslovených pro účast v její chystané „zahraniční radě“. Konkrétně to byli prof. Jiří Přibáň, právník a sociolog působící na Cardiff Law School na University of Wales, odborníci v oblasti chemie působící ve Spojených státech - prof. Dalibor Sameš z Kolumbijské univerzity v New Yorku a prof. Josef Michl z University of Colorado v Boulderu a konečně prof. Ding-Ming Wang z tchajwanské National Hsinchu University of Education. Společně se členy RVVI diskutovali především o postavení české vědy v globálním světě a o doporučeních, jež by měla vést k posílení její internacionalizace. Hovořili také o systému jejího hodnocení v České republice, včetně chystaných změn, které se v současné době pod vedením Rady vlády připravují. Během jednání vyslovili všichni zúčastnění členové "zahraniční rady" chystanému systému hodnocení vědy a výzkumu jednoznačnou podporu.

"Zvažovaná zahraniční rada složená ze světově uznávaných českých a zahraničních vědců, by měla přinést velmi cenné zkušenosti a onen pohled zvenčí, který obohatí činnost a aktivity Rady vlády při vytváření koncepčních materiálů pro budoucí směřování české vědy a výzkumu,"řekl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Ochránci přírody budou v Beskydech pátrat po velkých šelmách

18:23 Agentura ochrany přírody a krajiny: Ochránci přírody budou v Beskydech pátrat po velkých šelmách

Už zítra začíná tradiční mapování velkých šelem v Beskydech. Po čtyři dny zde budou stopy rysů, vlků…