Vlak LEO Express si v Pardubicích vyzkoušel i hejtman

27.10.2012 9:19

Jedinečnou možnost měli dnes obyvatelé východních Čech. Nový vlakový dopravce LEO Express reaguje na velký zájem veřejnosti a rozhodl se v rámci zkušebního provozu vůbec poprvé v Pardubicích otevřít svůj moderní vlak.

Vlak LEO Express si v Pardubicích vyzkoušel i hejtman
Foto: LEO Express
Popisek: Nová souprava LEO Express se poprvé předvedla v Česku
reklama

Stovky zájemců tak ve čtvrtek 25.10.2012 obdivovaly nejen elegantní zlatočerný zevnějšek, ale také si důkladně prohlédly a vyzkoušely interiér těchto nových nízkopodlažních švýcarských souprav, které již zanedlouho svezou první cestující na trase mezi Prahou a Ostravou. LEO Express zároveň začal spolupracovat s Dopravním podnikem Pardubic při prodeji jízdenek.

Lidé přitom mohli získat aktuální informace o chystaných službách od samotných vlakových stevardek LEO Express nebo se zapojit do speciální vědomostní soutěže o volné jízdenky do vlaků LEO Express.

Na prezentaci nové soupravy přijel osobně také Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel společnosti LEO Express.

„Pardubice jsou významnou dopravní křižovatkou. Je proto logické, že v nich budeme s našimi soupravami zastavovat. Denně naši společnost kontaktuje mnoho lidí, kteří chtějí náš vlak vidět. Tento mimořádný zájem lidí jsme proto vyslyšeli a nyní poprvé široké veřejnosti ve východních Čechách ukazujeme interiér naší zbrusu nové švýcarské soupravy. V našich třech třídách nabídneme rychlou dopravu s maximálním možným pohodlím v prostorném a snadno průchozím interiéru, polohovatelné sedačky designované speciálně pro dálkovou dopravu, dostatek místa pro nohy i zavazadla, elektrické zásuvky u každého místa, WiFi, speciální vnitřní zábavní a informační systém a spoustu dalších služeb. Dosud takovou možnost měli jen návštěvníci berlínského veletrhu dopravní techniky InnoTrans, kde jsme náš vlak s velkým ohlasem vystavovali v září,“ řekl Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel společnosti LEO Express. Leoš Novotný zároveň připomněl, že v současnosti finišují přípravy na spuštění řádného provozu na trase mezi Prahou a Ostravou. „Pokud projdeme všemi nezbytnými testy v rámci zkušebního provozu, chtěli bychom první cestující svézt již v listopadu, tedy dříve než od avizovaného 9. 12. V následujících týdnech také odhalíme náš rezervační systém, zveřejníme naši cenovou politiku a zahájíme prodej jízdenek. Otevřeme přitom také prodejní místa, pokladny budeme mít v Pardubicích, Ostravě hl. n., Ostravě-Svinov i Praze hl. n.,“ uzavřel Leoš Novotný.

Soupravu LEO Express si osobně přišel prohlédnout také hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. „Líbí se mi, je to pěkný a moderní vlak. Je vidět, že LEO Express na rozdíl od jiných jen nekritizuje, ale v klidu pilně pracuje a na výsledku je to vidět. Věřím, že tento nový dopravce se v budoucnu zapojí také do krajského dopravního systému,“ řekl Radko Martínek.

Prvním krokem na této cestě je nově odstartovaná spolupráce LEO Express s Dopravním podnikem města Pardubic při prodeji jízdenek. „LEO Express je první železniční dopravce, se kterým jsme uzavřely podobnou dohodu. Cestující si tak budou moci na palubě těchto moderních souprav snadno pořídit jízdenky na městskou dopravu v naší východočeské metropoli a urychlit a usnadnit si tak dopravu ze stanice. Dopravní podnik zase začne prodávat jízdenky do spojů LEO Express ve svém zákaznickém centru. Bereme to jako příležitost ke zkvalitnění našich služeb pro lidi v Pardubicích a vůbec celém Pardubickém kraji,“ uvedl Tomáš Pelikán, ředitel dopravního podniku města Pardubice.

Soupravu si během dopoledne prohlédly řádově stovky zájemců. „Jsem z tohohle vlaku nadšený, líbí se mi jak elegantní design, tak extrémní pohodlí interiéru. Například takový komfort jako v sedačce v třídě Premium nemám ani doma v křesle. Už se nemůžu dočkat, až se s LEO Express svezu,“ řekl Josef Horák ze Sezemic u Pardubic.

Do vlaku LEO Express se přišla podívat i rodina Kroupova s dvěma malými syny. „V tomhle vlaku je dobrá spousta věcí. Pěkný vnitřek, pohodlné sedačky. Obdivuji také vzdušný, světlý interiér s velkými okny, ideální pro to kochat se za jízdy krajinou. Výhodou je také přebalovací pult pro kojence, který zde je,“ chválil soupravu LEO Express Pavel Kroupa.

Souprava LEO Express se již v úterý 23. 10. 2012 velmi úspěšně představila v Ostravě a Olomouci a v sobotu si ji budou moci zájemci prohlédnut také v Praze na hlavním nádraží (9:00-15:00).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: LEO Express
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Projekt Pomáhej pohybem slaví 5. narozeniny

7:33 Nadace ČEZ: Projekt Pomáhej pohybem slaví 5. narozeniny

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem motivuje veřejnost ke sportu prostřednictvím charity, jen v M…