Vojáci jsou v druhé polovině nejtěžší etapy závodu v zimním přežití

28.01.2015 18:16 | Zprávy

Dvě mrazivé noci strávené v lese, třicet kilometrů na lyžích nebo pěšky, dráha s vojenskými dovednostmi, měřené sjezdy volným i upraveným terénem, překonání brodu na řece Opavě. To byly prubířské kameny úvodní části první etapy náročné armádní soutěže Winter Survival 2015, která se v těchto dnech koná v Jeseníkách.

Vojáci jsou v druhé polovině nejtěžší etapy závodu v zimním přežití
Foto: Winter Survival
Popisek: Vojáci při rozdělávání ohně během Winter Survival 2015.

Účastníky zimního přežití v rámci úterního přesunu čekaly disciplíny prověřující jejich připravenost na plnění speciálních úkolů. Winter Survival je synonymem extrému, vytrvalosti, bojových aktivit v horách, ale také přátelství a touhy společně dojít do cíle.

Druhý soutěžní den začal „Dráhou s prvky vojenských dovedností“. Vojáci na dvěstěmetrové dráze nejprve stříleli z paintballových zbraní na figuranty s terči ukrývající se za stromy, poté pomocí lan přemísťovali těžké břemeno a nakonec házeli ruční granáty na cíl ze tří vzdáleností. Šlo přitom o dosažení co největšího počtu zásahů a co nejkratšího času.

Na sjezdovce Ski areálu ve Vrbně pod Pradědem příslušníci Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany připravili pro vojáky měřený sjezd upraveným terénem. Dostatek sněhu ve vyšších polohách umožňoval vojákům pohyb na skialpinistických lyžích. V nížinách ovšem slabá sněhová pokrývka donutila závodníky sundat lyže a pohybovat se pěšky s batohy na zádech. „My jsme dobří při přesunech na lyžích. Teď jsme museli polovinu trasy odběhnout s lyžemi na zádech,“ postěžoval si nadporučík Viktor Novotný ze 7. mechanizované brigády. Vojákům tak chybí rychlé odpočinkové sjezdy do údolí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

10:29 Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

Dvě originální plavidla Zlínského kraje zaujala o víkendu návštěvníky Holešovské Regaty. Pampeliška …