Vojáci převzali ocenění za splnění úkolů v misích Evropské unie

28.03.2017 10:40

V pátek 24. března se ve Slavnostní síní Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup 8. jednotky Úkolového uskupení AČR EUTM a příslušníků operačního velitelství mise EUNAVFOR-MED. Oficiálního přivítání na domácí půdě, které završilo působení v operacích spojených s africkým kontinentem, se jim dostalo od náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO Jakuba Landovského, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů.

Vojáci převzali ocenění za splnění úkolů v misích Evropské unie
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Přesně čytřiačyřiceti vojákům udělil ministr obrany Martin Stropnický za výtečné splnění úkolů Medaile ministra obrany Za službu v zahraničí a čtyři vojáci převzali věcné dary od zástupce náčelníka GŠ AČR-ředitele Společného operačního centra MO generálmajora Petra Mikulenky.

Náměstek Jakub Landovský v projevu zhodnotil působení českých vojáků v zahraničních operacích a zdůraznil fakt, že všichni potvrdili pověst opravdových vojenských autorit. „Jsem rád, že jste se všichni v pořádku vrátili. Hodně toho umíte a hodně dokážete naučit. Děkuji vám všem. Odvedli jste kus dobré práce. Jste uznávanou vizitkou Armády České republiky a jedním ze symbolů její další perspektivy,“ řekl náměstek ministra obrany Landovský.

Každá mise je určitým předělem v kariéře

Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář zase podtrhl profesionalitu českých vojáků, jejich zkušenosti, které uplatňují ve výcvikových misích, jako je ta v Mali. Jádro 8. kontingentu, který působil v Africe tvořili vojáci 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic a velel jim kapitán Roman Petr. Právě na jejich adresu armádní generál Josef Bečvář řekl: „Chtěl bych vám poděkovat za odvedenou práci, protože když se setkávám na Vojenském výboru NATO se svými kolegy, veliteli, kteří velí těmto operacím, mají jen slova uznání na adresu českých vojáků. Dáte mi jistě a pravdu, že každá mise je určitým předělem ve vaší kariéře, že přináší nové obohacení nové zkušenosti, jiné postupy atd. Poděkování nepatří jen vám, ale patří i vašim blízkým. Vítejte doma!“

Tým, který působil na operačním velitelství Evropské unie NAVFOR-MED nebyl početný, ale zato viditelnější. Cílem operace, jejíž součástí jsou od počátku jejího vzniku také tři čeští vojáci, je omezit nelegální migraci a zabránit tomu, aby se přes Středozemní moře ze severní Afriky do Evropy prostřednictvím pašeráckých gangů nekontrolovaně přelévalo moře migrantů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Lidé již potřetí vybrali prezidenta České republiky v přímé volbě

9:18 ČSÚ: Lidé již potřetí vybrali prezidenta České republiky v přímé volbě

V historicky třetí přímé volbě prezidenta republiky zvítězil Petr Pavel. Hlasovalo pro něj 58,32 % v…