Vojenská akademie Vyškov: Kasárna Dědice zaplnilo bezmála sedm stovek nováčků

08.08.2021 14:29 | Tisková zpráva

Kromě dalších kurzů, které u Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově postupně přidávají opět na intenzitě, byl v tomto týdnu také zahájen nejpočetnější běh kurzů základní přípravy. Opět v režimu nepřetržitého vojenského výcviku.

Vojenská akademie Vyškov: Kasárna Dědice zaplnilo bezmála sedm stovek nováčků
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Vstupní branou do armády a přijímacím procesem prošlo během pondělních mnoha a mnoha úmorných hodin nekončící fronty, více než pět stovek nově přijatých studentů Univerzity obrany, stovka záložníků a dobrovolníků a ještě více než šedesát dalších armádních nováčků, mezi nimi absolventi střední vojenské školy v Moravské Třebové, mířící k útvarům.

Armádní nováčci trávili tento týden převážně postupným vystrojováním, vstupními zdravotními prohlídkami a karanténním režimem, s čekáním na výsledky vstupního testování, včetně dalšího opakování. Záložníci a dobrovolníci jeli však od začátku na plný plyn. „Ti, díky splněným vstupním požadavkům v rámci opatření covid-19 prostřednictvím krajských vojenských velitelství, tedy s prokázáním negativity již při příjmu, nemuseli totiž absolvovat karanténu,“ vysvětluje štábní praporčík Pavel Konvalinka.

Jako první tak byli vystrojení do zeleného a vrhli se pod vedením svých instruktorů jak na výuku na učebnách, tak výcvik venku. „V tomto běhu kurzů základní přípravy jsou navíc zařazeni jako externí instruktoři i desítky studentů vyšších ročníků Univerzity obrany. Ti se podílí na základní přípravě nejen svých budoucích kolegů, spolužáků, ale i ostatních, včetně záložníků a dobrovolníků,“ doplňuje štábní praporčík Konvalinka.

Z důvodu preventivních mimořádných opatření k maximálnímu zamezení možnosti rozšíření covid-19 nebude ani v tomto srpnovém nástupním termínu zařazena slavnostní vojenská přísaha.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberální institut: Českomoravská konfederace odborových svazů je netransparentní organizace

17:56 Liberální institut: Českomoravská konfederace odborových svazů je netransparentní organizace

Liberální institut vydává krátkou studii o Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS) a její…