Vojenská akademie Vyškov: Mise v nemocnicích prodloužena, postupně střídáme pomáhající vojáky

24.01.2021 21:23

Balení, nakládání zavazadel do autobusu, nástup a odjezd. V úterý 19. ledna se brzy ráno vydali vystřídat naše kolegy ve Fakultní nemocnici Brno po jejich čtrnáctidenním nasazení další vojenští profesionálové, a to jak z Vojenské akademie, tak Praporu zabezpečení Vyškov i Centra simulačních a trenažérových technologií Brno.

Vojenská akademie Vyškov: Mise v nemocnicích prodloužena, postupně střídáme pomáhající vojáky
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

“Díky Armádo ČR, těšíme se na další posilu, i když nasadili jste laťku proklatě vysoko,” i takhle se tam mezitím zdravotníci na jednom z oddělení loučili s těmi dosavadními. Ti s hlášením o splnění své mise dorazili do kasáren a na stejném místě, kde stáli jen před pár hodinami jejich střídající kolegové, jim před nástupem do povinné karantény patřilo v první řadě poděkování velitele VeV-VA brigádního generála Radka Hasaly i náčelníka Operačního oddělení podplukovníka Milana Bielaka za jejich obětavost a profesionalitu při dvoutýdenní pomoci v boji s Covid 19 ve Fakultní nemocnici Brno.

Co pomoc vojáků právě ve Fakultní nemocnici Brno obnáší, přiblížil v televizním vstupu do Studia 6 nadrotmistr Petr Třeštík, příslušník praporu zabezpečení, který v bohunické nemocnici sloužil krátce po sobě již dvakrát (více ZDE).

I v dalších nemocnicích, kde stále pomáháme, dochází k postupné obměně našeho personálu. Ať už to je Vojenská nemocnice Olomouc, či Krajská vojenská nemocnice Tomáše Bati Zlín. Tam odjely v pátek 22. ledna vystřídat své kolegy také dvě čerstvé posily, instruktor základní přípravy a příslušnice vyškovského praporu zabezpečení. Ta je tak letos první nasazenou vojákyní v týmech VeV-VA, kromě našich specialistek z Úseku přípravy zdravotnických odborností, které pomáhají formou stáže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sport a diplomacie v historii nezávislého Kazachstánu

15:58 Sport a diplomacie v historii nezávislého Kazachstánu

V moderním světě je sport spolu s politikou, ekonomikou a kulturou pevně zakořeněn jako jeden z hlav…