Vojenská akademie Vyškov: Nový rok – nová kariéra. Letošní první armádní nováčci již v základním výcviku

03.01.2020 8:40

Ve čtvrtek 2. ledna nastoupily k Centru základní přípravy Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově více než čtyři stovky rekrutů Armády České republiky, přesněji 418 civilistů, nynějších vojínů a vojínek.

Vojenská akademie Vyškov: Nový rok – nová kariéra. Letošní první armádní nováčci již v základním výcviku
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Ti zde budou procházet až do 19. března kurzem základní přípravy, který je připraví na zvládnutí základních povinností, znalostí a dovedností potřebných pro zahájení kariéry vojenského profesionála.

V rámci kurzu čeká na nováčky také slavnostní složení vojenské přísahy, a to ještě tento měsíc, přesněji ve čtvrtek 30. ledna. Ta se odehraje přímo v areálu kasáren Dědice.

Další nováčky zde přivítají hned v pondělí 6. ledna, kdy do šestitýdenního kurzu základní přípravy nastoupí noví záložníci a dobrovolníci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MMR: V žebříčku čerpání z fondů EU si Česká republika polepšila na 11. místo

22:54 MMR: V žebříčku čerpání z fondů EU si Česká republika polepšila na 11. místo

Česká republika poskočila na 11. místo v žebříčku Evropské komise srovnávající čerpání evropských fo…