Vojenská akademie Vyškov: Od října u Vojenské akademie s novými zástupci velení

11.10.2021 18:47 | Tisková zpráva

V úterý 5. října se uskutečnil nástup Velitelství výcviku-Vojenské akademie (VeV-VA), včetně příslušníků kurzů, v rámci něhož byly vyhlášeny personální rozkazy ředitele Agentury personalistiky AČR k ustanovení na služební místa v rámci velení VeV-VA.

Vojenská akademie Vyškov: Od října u Vojenské akademie s novými zástupci velení
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Od října u Vojenské akademie s novými zástupci veleníOd 1. října tak zastává funkci zástupce velitele VeV-VA plukovník gšt. Ing. Jiří Adamec, nynější náčelník štábu VeV-VA, který na této pozici vystřídal plukovníka gšt. Jiřího Davida, odcházejícího koncem tohoto roku do zálohy.

Na pozici náčelníka štábu VeV-VA byl ke stejnému datu ustanoven podplukovník Ing. Hynek Pavlačka, který byl zároveň jmenován do hodnosti plukovníka. Jeho profesní kariéra byla rovněž již předtím spjata s posádkou Vyškov, kdy působil u Vojenské akademie, ale i mezinárodním Joint Chemical Biological Radiological and Nuclear Defence Centre of Excellence. Do současné pozice nastupuje z tříletého působení u MNC NE Szczecin v Polsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Na stavbě výtahů ve stanici metra Jiřího z Poděbrad začnou první ražby, bude na ně dohlížet svatá Barbora

11:54 DPP: Na stavbě výtahů ve stanici metra Jiřího z Poděbrad začnou první ražby, bude na ně dohlížet svatá Barbora

Na stavbě kaskády výtahů a přestupní chodby ve stanici metra Jiřího z Poděbrad Dopravní podnik hl. m…