Vojenská akademie Vyškov uctila památku velitele výsadku Wolfram

22.01.2022 13:20 | Tisková zpráva

Na městském hřbitově v Brně Líšni se uskutečnil tradiční pietní akt k uctění památky velitele výsadku Wolfram podplukovníka Josefa Otiska, jenž je i patronem pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava a jenž je uveden i v síni tradic Úseku přípravy Komando.

Vojenská akademie Vyškov uctila památku velitele výsadku Wolfram
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

V úvodní části vzpomínkové akce zazněla na místním hřbitově hymna České republiky v podání Vojenské hudby Olomouc. Poté následovala modlitba za padlé vojáky kaplana Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově.

Význam osobnosti podplukovníka Josefa Otiska, jeho poslání a úkoly, které plnil během 2. světové války, připomněl ve svém projevu všem přítomným ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Medek.

Na závěr proběhlo položení kytic a zapálení svíc u hrobu podplukovníka Josefa Otiska. Vzpomínkové akce se zúčastnila rodina podplukovníka Josefa Otiska, vojáci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava, příslušnící Velitelství výcviku-Vojenské akademie a další zástupci AČR, starosta městské části Brno-Líšeň Břetislav Štefan, zástupci klubů výsadkových veteránů a zástupci dalších společenských organizací.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Přerušení výstavby poldru Kutřín

22:11 Povodí Labe: Přerušení výstavby poldru Kutřín

Povodí Labe kvůli nepředvídatelným komplikacím ukončuje smlouvu na výstavbu poldru Kutřín se současn…