Vojenská lázeňská a rekreační zařízení Ministerstva obrany poskytují péči už sto let

03.02.2019 10:45

Sté výročí poskytování lázeňské a rekreační péče v resortu Ministerstva obrany ČR si ve čtvrtek v konferenčním sále hotelu DAP v Praze připomněli zástupci Ministerstva obrany a Armády České republiky.

Vojenská lázeňská a rekreační zařízení Ministerstva obrany poskytují péči už sto let
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Setkání se zúčastnil náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly MO Antonín Rada, náměstkyně pro řízení sekce nakládání s majetkem MO Eva Burešová, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálporučík Jan Kaše, první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jaromír Zůna a další významní hosté.

Sto let naplňuje své poslání

„Zdravotnická služba a posléze VLRZ (Vojenské lázeňské a rekreační zařízení) v pozměněných strukturách již sto let kvalitně naplňuje své poslání a je na místě poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že se tato organizace mohla vyvíjet až do současné podoby moderních zdravotnických zařízení zaměřených na poskytování lázeňské nebo léčebně rehabilitační péče či hotelových zařízení s kvalitním wellness zázemím,“ řekl při této příležitosti ředitel VLRZ Václav Studený.

Součástí setkání bylo i seznámení s historií VLRZ. V této souvislosti stojí za zmínku období během druhé světové války. Po okupaci zbytku republiky v roce 1939 musely všechny útvary zdravotnické služby svoji činnost ukončit. S tím souvisel i vznik a. s. Sázava, společnosti pro zakládání a provoz ozdravoven. Ta byla založena na přímý rozkaz ministra národní obrany za účelem záchrany finančních prostředků Ústředního fondu vojenských zátiší, Rekreačního fondu a vojenského zařízení v Bedřichově před nacisty.

Reorganizace Volarézy v roce 1959

Dalším významným milníkem v historii této organizace byl rok 1959, kdy došlo k její reorganizaci pod současným názvem VLRZ.

Na akci byla představena rovněž publikace o historii VLRZ. Kromě tištěné formy je k dispozici na novém webu VLRZ i v elektronické podobě.

Součástí setkání bylo i předání pamětních medailí VLRZ pracovníkům a významným spolupracovníkům a podporovatelům Volarezy. Mezi oceněnými nechyběl bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý či bývalý ředitel VLRZ Václav Janoušek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Mezinárodní den studentstva očima zástupců UK a zahraničních univerzit

22:02 Mezinárodní den studentstva očima zástupců UK a zahraničních univerzit

V sobotu odpoledne proběhly v historické budově Univerzity Karlovy v rámci konference Evropa a Mezin…