Vojenské lesy a statky: Ministryně Černochová chce, aby Ralsko zůstalo Vojenským lesům

19.01.2022 9:15 | Tisková zpráva

Ministryně obrany Jana Černochová o víkendu navštívila Ralsko ve správě divize Vojenských lesů a statků. Podle ní by tato organizační jednotka, která měla v rámci vloni naplánované směny změny práva hospodaření přejít na Lesy ČR, měla zůstat v majetku VLS.

Vojenské lesy a statky: Ministryně Černochová chce, aby Ralsko zůstalo Vojenským lesům
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Ministryně si prohlédla oblast bývalého vojenského újezdu a debatovala o důvodech i dopadech pozastavené směny s pověřeným ředitelem VLS Ivo Dohnalem a ředitelem divize Mimoň Romanem Vohradským. 

Anketa

Podporujete plošné testování ve firmách?

13%
hlasovalo: 20630 lidí

„Divize Mimoň je jednou z mála ziskových divizí VLS. Zatímco jiné byly zasaženy kůrovcem a nyní na nich probíhá zalesňování, a proto se do nich musí investovat, Mimoň naopak přispívá. Proto mi nikdy nepřišlo logické, že by o ni měly VLS přijít,“ prohlásila Jana Černochová s tím, že ministerstvo obrany nyní bude jednat s Lesy ČR o dalším postupu. „Chtěla bych, aby Mimoň zůstala v majetku VLS, nejenom kvůli ziskovosti, ale i kvůli investicím do infrastruktury v uplynulých letech, výborně spravovanému majetku, výcviku armády a tomu, že se tam stále nachází munice, kterou je nutné likvidovat."

Mimoň je podle ředitele VLS Dohnala aktuálně jednou z mála ziskových divizí podniku a její hospodářské výsledky pomáhají s financováním obnovy lesů v dalších oblastí, které zasáhla kůrovcová kalamita. Přestože byl vojenský újezd na Českolipsku zrušen již před desítkami let a lokalita je dnes především oblíbenou turistickou oblastí, část Ralska armáda stále využívá, a nachází se zde také moderní areál na likvidaci munice ministerstva vnitra. Přírodní oblast navíc stále prochází pyrotechnickou očistou po odchodu vojsk, kterou zde provádí podniková pyrotechnická skupina VLS.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Lokality českých jaderných elektráren prošly prověrkou

10:57 ČEZ: Lokality českých jaderných elektráren prošly prověrkou

Výběr lokalit pro stávající i nové jaderné bloky v České republice byl správný a odborníci při něm p…