Vojenské lesy a statky: Olšina má nové lákadlo. Adventure golf

31.07.2021 7:34

V bezprostřední blízkosti nové naučné stezky Olšina u stejnojmenného rybníku na Šumavě vyrostl v rekreačním resortu VLS nový areál pro hru, která v sobě kombinuje klasický golf a minigolf.

Vojenské lesy a statky: Olšina má nové lákadlo. Adventure golf
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Adventure golf na Olšině otevřou v neděli 1. srpna Vojenské lesy a statky ve svém rekreačním areálu Resort Olšina na břehu jednoho z nejvýše položených českých rybníků.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17947 lidí

Hřiště je určeno jak pro rekreanty, tak pro všechny další návštěvníky, včetně turistů, kteří sem míří na jednu z nejoblíbenějších pěších tras posledních dvou sezón na Šumavě – naučnou stezku Olšina, vedoucí po povalových chodnících mokřady i nad vodní hladinou kolem 600 let starého vodního díla.

„Adventure Golf je hra, která je vlastně jakousi fúzí klasického golfu s minigoilfem. Hřiště je tvořeno 18 jamkami, jednotlivé dráhy jsou pokryté umělou trávou a smí se po nich na rozdíl od minigolfu chodit. Je to vlastně zmenšená verze golfu v krásném prostředí plném dobrodružství, určená jak pro rodiny s dětmi, kolegy z práce, tak i nadšené profesionály,“ popisuje vedoucí Resortu Olšina Simona Kutláková.

Adventure Golf vznikl v Americe, rychle se však stal oblíbeným sportem po celém světě. V podstatě jde o klasické golfové hřiště, které je ale zmenšené do velikosti minigolfových drah. Jejich velikost je však to jediné, co jej s minigolfem spojuje. Překážky známé z minigolfu na nich nenajdete. Hráči na drahách naopak musí překonat překážky jako v přírodě tvořené boulemi, prohlubněmi, písečnými bunkry či kameny.

U vstupu do areálu najdou návštěvníci půjčovnu golfových holí a míčků. Nechybí zde ani občerstvení v altánu s posezením. Hřiště zájemci najdou v areálu Resortu Olšina přímo u cesty od návštěvnického střediska na naučnou stezku Olšina.

Otevírací dobu, ceník a další podrobnosti najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VŠCHT: Na světě je nová kniha o katalýze flaviny

16:11 VŠCHT: Na světě je nová kniha o katalýze flaviny

Profesor Radek Cibulka z VŠCHT Praha společně s profesorem Marcem W. Fraaijem z Univerzity v Groning…