Vojenské lesy a statky otevřely dvě cyklotrasy na Boleticku

11.07.2017 9:10

Cyklisté mohou využívat na Šumavě dvě nové stezky, které vedou okolím hory Špičák v blízkosti boletického vojenského prostoru. Trasy přivedou turisty k zaniklé obci Maňávka a lidé se nyní na kole dostanou například z Kájova do Horní Plané. Stezky vybudovaly Vojenské lesy a statky, které do projektu investovaly téměř tři miliony korun.

Vojenské lesy a statky otevřely dvě cyklotrasy na Boleticku
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo
reklama

Cyklotrasy slavnostně otevřel den před začátkem prázdnin ředitel šum,avské divize Vojenských lesů Petr Král se starostou Horní Plané Jiřím Hůlkou.

"Cílem obou investičních akcí bylo vylepšit pro návštěvníky Šumavy spojení mezi Českým Krumlovem a hlavními cíli národního parku. Obě trasy nabízejí cestu unikátními přírodními lokalitami, které byly po desetiletí pro veřejnost nepřístupné, a také nádherné výhledy na lipenskou přehradu, vrcholy Plechý nebo Smrčinu," uved ředitel divize Vojenské lesy a statky Horní Planá Petr Král.

Trasy vedou místy, kde v minulosti existoval vojenský prostor Boletice. Jeho část však armáda od roku 2016 nevyužívá a lokalita je tak přístupná veřejnosti.

„Nové cyklotrasy vedou krásnou přírodní lokalitou v okolí hory Špičák, takže jsou velmi atraktivní. Věřím, že o ně bude velký zájem,“ podotkl starosta Hůlka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

22:11 Český statistický úřad: Inovuje méně než polovina podniků

V období 2016–2018 inovovalo v Česku své produkty nebo podnikové procesy 47 % podniků, ve skupině ve…