Vojenské lesy žádají návštěvníky Brd, aby respektovali dopravní pravidla

19.02.2021 20:29 | Zprávy

VLS žádají návštěvníky chráněné krajinné oblasti Brdy, aby na svých cestách do přírody respektovali při parkování dopravní předpisy a využívaly v maximální míře především návštěvnické odstavné plochy, které jsou za tímto účelem na okrajích této přírodní oblasti zřízeny.

Vojenské lesy žádají návštěvníky Brd, aby respektovali dopravní pravidla
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Státní podnik tak reaguje na problémy, které zvýšená návštěvnost největšího středočeského pohoří v době pandemie COVID -19 přináší podbrdským obcím, složkám integrovaného záchranného systému i VLS jako správci této lokality. V

ojenské lesy, které v Brdech hospodaří, v této souvislosti vyzývají veřejnost, aby pro výpravy do této přírodní lokality využívaly především značené parkovací kapacity. Jednou z možností je parkoviště na Kolvíně nad obcí Skořice, které vedle desítek parkovacích míst pro osobní vozy disponuje také odstavnými místy pro autobusy, či dobíjecí stanicí pro elektrokola. Další odstavné plochy najde veřejnost nad obcí Těně v lokalitě U Brodu, na středočeské straně pohoří pak v Orlově u Příbrami, v Lázu či v Nepomuku. Část parkovacích kapacit pak spravují na svém území některé podbrdské obce, například Obecnice nebo Strašice.

„Brdy se staly v současné situaci, stejně jako další horské oblasti, vyhledávanou víkendovou výletní destinací. Díky jejich strategické poloze v blízkosti Prahy je o ně v současnosti enormní zájem, který je pochopitelný. Turisty a sportovce u nás vidíme rádi, chápeme, že pobyt v přírodě je v současnosti ideální volnočasovou aktivitou. Chceme ale požádat všechny návštěvníky o maximální ohleduplnost – k přírodě, k těm, kteří zde pracují a působí, ale především k místním obyvatelům. Prosíme, aby v maximální možné míře využívaly všechny návštěvnické odstavné plochy a nesnižovali jejich kapacitu špatným parkováním,“ uvedl ředitel VLS Petr Král.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…