Vojenský technický ústav představil prvnímu místopředsedovi Senátu možné preventivní technologie

16. 8. 2015 18:10

Ve čtvrtek 13. srpna navštívil Vojenský technický ústav, s. p. první místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka, aby se seznámil s dílčími projekty, které mohou být v případě potřeby nasazeny mimo jiné k eliminaci některých negativních jevů spojených s bezpečnostní situací.

Vojenský technický ústav představil prvnímu místopředsedovi Senátu možné preventivní technologie
Foto: VTÚ
Popisek: VTÚ
reklama

„Aktuální bezpečnostní situace jak v Evropě, tak ve světě si vyžaduje realizaci efektivních opatření. Například to, co se dnes děje v souvislosti s masivním průnikem migrantů nebo možností přenosu vysoce nakažlivých virových onemocnění typu Ebola nebo MERS, jsou nanejvýš aktuální mimořádné události. Ve Vojenském technickém ústavu mně byly prezentovány možné preventivní technologie. Uvedu průzkumné, monitorovací a pozorovací komplety, přepravní boxy Biobox a bezpilotní prostředky,“ řekl místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a v této souvislosti ocenil vysoké know-how státního podniku, jehož zakladatelem je Ministerstvo obrany. „Ujistil jsem se, že VTÚ disponuje v tomto ohledu potřebným lidským a technickým potenciálem. Klíčové je, aby všechny zainteresované složky efektivně spolupracovaly. Vždyť se jedná o bezpečnostní problematiku, která má v současné době prioritu.“

Ujištění, že případná zadání související s možnými hrozbami VTÚ zvládne, se prvnímu místopředsedovi Senátu PČR dostalo od ředitele státního podniku Jiřího Protivy: „Odštěpné závody VTÚ v Praze Kbelích, Vyškově a Slavičíně disponují v tomto směru potřebným odborným portfoliem. Naší ambicí je být expertním pracovištěm nejen pro resort obrany a složky integrovaného záchranného systému, ale i pro další obranné a bezpečnostní složky státu. Usilujeme o to být jakousi integrální součástí resortu obrany vůči civilnímu sektoru, aby bezpečnostní know how bylo v rukou státu,“ konstatoval ředitel VTÚ Jiří Protiva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Stanice Šakvice bude mít nové nástupiště a podchod

18:14 Ministerstvo dopravy: Stanice Šakvice bude mít nové nástupiště a podchod

Po zimní přestávce pokračují práce na modernizaci a elektrizaci železniční tratě Šakvice – Hustopeče…