Volby 2021: ČT uvede 14 debat a závěrečnou Superdebatu kandidátů na premiéra

22.06.2021 17:05

Česká televize se již nyní připravuje na předvolební vysílání před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hlavním bodem jejího předvolebního vysílání se stane série čtrnácti tematických debat s lídry krajských kandidátek všech relevantních politických sil.

Volby 2021: ČT uvede 14 debat a závěrečnou Superdebatu kandidátů na premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize, ilustrační foto

Jednotlivé debaty budou hostit studia České televize v Praze, Brně i v Ostravě. Seriál volebního vysílání završí těsně před volbami, ve středu 6. října, Superdebata hlavních představitelů kandidujících politických stran, hnutí a koalic.

„Uvědomujeme si, že se jedná o velmi významné volby a připravujeme se na ně s předstihem. Naši diváci se s názory představitelů parlamentních stran mohou seznamovat průběžně, například minulý týden jsme odvysílali poslední ze série speciálů Událostí, komentářů, v nichž právě tito představitelé diskutovali o důležitých tématech, jakými jsou právní prostředí, zemědělství, životní prostředí nebo třeba zahraniční politika,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Předvolební vysílání České televize nebude postavené jen na speciálních debatách, již tradičně se do něj zapojí i další pořady České televize jako Události, komentáře nebo Politické spektrum.

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23377 lidí

Vysílání se v období předcházejícím volbám bude opět řídit předvolebními pravidly. Klíčem k účasti hostů v předvolebních debatách bude, tak jako v předchozích letech, výzkum celostátního volebního potenciálu.

Česká televize rovněž s dostatečným předstihem a v souladu s právními předpisy vydá Volební pravidla obsahující procedurální a technické podmínky pro využití zákonem vyhrazeného bezplatně poskytnutého vysílacího času pro kandidující politické strany, politická hnutí a koalice do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2021 ve vysílání České televize. Pravidla budou k dispozici na webových stránkách České televize.

S výsledky voleb seznámí Česká televize své diváky v obsáhlém Volebním studiu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Bezplatnou pomoc se stavebním řízením využilo přes třicet tisíc občanů

11:15 Jihomoravský kraj: Bezplatnou pomoc se stavebním řízením využilo přes třicet tisíc občanů

Přes 31 000 lidí využilo dosud službu UtilityReport, se kterou v říjnu minulého roku přišel Jihomora…