Volkswagen se zúčastní Jarních sprintů na Vítkově

26.04.2014 12:05

Volkswagen zve nadšence i širokou veřejnost na třináctý ročník akce Jarní sprinty na Vítkově - memoriál Roberta Kudrny. V hlavní roli budou klasické vozy Volkswagen Brouk a Volkswagen Bus, ovšem na místě se představí také aktuální Beetle z limitované edice GSR, která byla pro celý svět vyrobena v pouhých 3500 exemplářích.

Volkswagen se zúčastní Jarních sprintů na Vítkově
Foto: red
Popisek: Volkswagen
reklama

Jarní sprinty na Vítkově - memoriál Roberta Kudrny je tradičním setkáním příznivců klasických vozů Volkswagen Brouk a Volkswagen Bus. V sobotu 26. dubna 2014 se v Praze u památníku na hoře Vítkov uskuteční již 13. ročník této atraktivní akce, kterou svou přítomností podpoří také český importér vozů Volkswagen.

 Pořadatelem Jarních sprintů na Vítkově je Volkswagen Veteran Club při Autoklubu ČR, jehož členové budou očekávat příjezd účastníků do vítkovského areálu od 9 hodin, kdy začne technická přejímka vozidel. V 11:15 se uskuteční rozprava s jezdci, po níž úderem půl dvanácté odstartuje do závodu první posádka v kategorii VW Brouk 1200 cm3. Od 15 hodin proběhne vyhodnocení závodů a předání cen. Poté se účastníci vydají spanilou jízdou do hotelu Troníček v Žampachu.

 Závod je určen výhradně pro klasické vozy Volkswagen poháněné vzduchem chlazeným motorem. Účastníci budou hodnoceni v následujících kategoriích: VW Brouk 1200 cm3 (do 34 k), VW Brouk 1300 cm3 (do 44 k), VW Brouk 1600 cm3 (do 50 k), VW Brouk upravený, VW Bus T1-Ponorka a KdF, VW Bus do 1600 cm3 a VW Bus nad 1600 cm3.

 Dovozce vozů Volkswagen přispěje na Vítkově k náležité sportovní atmosféře vystavením moderního modelu Beetle GSR s přímým vztahem k historii Brouka. Exkluzivní limitované edici propůjčuje křídla čtyřválcový motor 2.0 TSI o výkonu 155 kW/210 k. Beetle GSR, jehož výroba byla omezena na pouhých 3500 vozů pro všechny světové trhy, připomíná svým žluto-černým válečným zbarvením legendární model Brouk 1303 S, který v roce 1973 poskytoval výkon 50 k.

 Současný sportovní "Brouk" dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 229 km/h, přičemž se průměrně spokojí se skromným přídělem 7,3 litru benzinu na 100 kilometrů. Kromě stylového exponátu připravil Volkswagen také atraktivní program pro děti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

17:11 Plzeňský Prazdroj: Radegast Ratar je na čepu, zdravotníci mají první pivo na nás

Fanoušci hořkého piva se dočkali. Radegast Ratar, výčepní speciál z nošovického pivovaru, dorazil v …