Vstup do školy v Cholticích bude bezbariérový díky mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem

9.4.2016 3:15 odp.

V pátek 8. dubna převzali zástupci Základní školy Choltice společně se starostou Tomášem Bolkem šek od Nadace ČEZ na 39 tisíc korun, které škole pomohou upravit vstup do bezbariérové podoby. Peníze jí pomohli získat aktivní uživatelé mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem, jež pro ni sportováním získali potřebný počet bodů. Celkem už s aplikací EPP pomáhá pohybem téměř 154 tisíc lidí.

Vstup do školy v Cholticích bude bezbariérový díky mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem
Foto: cez.cz
Popisek: Lidé díky aplikaci ČEZ EPP pomohli pohybem stovce projektů.

Základní škola se nachází pár kilometrů od Pardubic v malé obci Choltice. Její vedení se rozhodlo budovu, v níž se ve 12 třídách vzdělává 241 žáků, upravit do bezbariérové podoby. Rekonstruován bude nejdříve samotný vchod, aby byl vhodný nejen pro žáky na vozíčku, ale také maminky s kočárky, které potřebují do budovy vstoupit. „Naším cílem je postupně zrekonstruovat školu tak, aby byla plně bezbariérová. Logicky chceme začít nejdříve vstupem a v příštích letech v naší snaze pokračovat. Vchod nyní konečně umožní maminkám s kočárky bezproblémový přístup do budovy. Pravidelně se navíc hromadně scházíme na slavnostním zahájení školního roku, a tak bychom si přáli, aby byl vstup do budovy důstojným místem, které nehledí na fyzické možnosti žáků, zaměstnanců ani členů jejich rodin,“ uvedla ředitelka ZŠ Choltice Iva Sedláčková.

Areál školy se nachází v těsné blízkosti obory choltického zámku, jeho poloha tak dětem umožňuje vykonávat časté sportovní a volnočasové aktivity v přírodě. Kromě venkovních aktivit pořádá četné zájmové kroužky, které navštěvují místní žáci i děti z okolí. Díky příspěvku z aplikace EPP Pomáhej pohybem bude její pestrá nabídka bez problémů zpřístupněna také dětem a mládeži s fyzickým handicapem. „Choltická škola podněcuje děti k pohybu a aktivnímu trávení volného času. Jsme moc rádi, že právě pohyb uživatelů naší aplikace pomůže odstranit veškeré bariéry při vstupu do její budovy. Pořádaných aktivit a zejména plnohodnotného vzdělávání se tak bez omezení bude dostávat všem dětem bez rozdílu,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

I další veřejně prospěšné projekty může podpořit každý zájemce prostřednictvím mobilní aplikace ČEZ EPP, a to hned několika dalšími druhy pohybu. Aplikace zaznamenává například běh, chůzi, jízdu na kole a v nabídce nechybí například ani tanec. Funguje i jako klasický sporttracker, jenž generuje statistiky osobních výkonů dle různých hledisek. Přehled všech ukončených i aktuálních projektů, ze kterých si uživatelé v rámci své sportovní podpory mohou vybírat, nabízí speciální microsite www.pomahejpohybem.cz i samotná aplikace ČEZ EPP.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Restaurování v živém přenosu můžete vidět při prohlídce zámku Vizovice

12:15 Národní památkový ústav: Restaurování v živém přenosu můžete vidět při prohlídce zámku Vizovice

Zajímá vás, jak se restaurují kachlová kamna? Tak určitě neváhejte navštívit reprezentativní okruh v…