Výbor Rady vlády pro neziskovky řešil legislativu a financování související s neziskovým sektorem

28.04.2016 11:52

Tento týden jednal pod vedením své předsedkyně Pavlíny Kalousové Výbor pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO), která spadá do gesce ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera.

Výbor Rady vlády pro neziskovky řešil legislativu a financování související s neziskovým sektorem
Foto: pixabay.com
Popisek: zákony, ilustrační foto

Výbor projednal výstupy z práce svých tří pracovních skupin, které plní úkoly, jež uložila vláda loni v létě při přijetí Státní politiky vůči NNO na léta 2015 až 2020.  Nyní pod vedením výboru působí pracovní skupina pro velká data (za účasti ČSÚ a dalších provozovatelů informačních systémů o NNO), pracovní skupina k podpoře individuálního dárcovství a pracovní skupina k firemnímu dárcovství a jeho podpoře.

Kromě toho se výbor věnoval některým návrhům zákonů, například zákonu o statusu veřejné prospěšnosti a zákonu o sociální podnikání. Zvláštní pozornost výbor věnuje problematice dotací pro NNO  ve světle chystané novely zákona č. 218/2000 Sb., rozpočtová pravidla republiky.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Novým ředitelem Krajského úřadu bude Miroslav Vrba

10:29 Královéhradecký kraj: Novým ředitelem Krajského úřadu bude Miroslav Vrba

Novým ředitelem Krajského úřadu Královéhradeckého kraje bude jmenován Miroslav Vrba. Na pozici vystř…