Vycházejí knižně Legendy československé populární hudby

27.11.2014 12:13

Známé i polozapomenuté zpěváky z éry Československa připomene nová kniha publicisty a fotografa Roberta Rohála Legendy československé populární hudby, kterou koncem listopadu vydává nakladatelství Grada Publishing.

Vycházejí knižně Legendy československé populární hudby
Foto: Archiv Roberta Rohála
Popisek: Zpěvačka Helena Blehárová a Robert Rohál.
reklama

Publikace představuje umělecké a životní peripetie dnes již legendárních pěveckých hvězd, jejichž éra neodmyslitelně tvoří dějiny české a slovenské populární hudby 70. a 80. let. Autor vybral nejen interprety, kteří  měli úspěch už před čtyřiceti lety a ve své kariéře pokračují  dodnes, ale i zpěváky, kteří na popové scéně zanechali nesmazatelnou stopu, a pak z různých důvodů zmizeli. 

"Vedle hvězd typu Karla Gotta, Heleny Vondráčkové, Waldemara Matušky, Marie Rottrové, Jiřího Korna nebo Hany Zagorové jsem do knihy zařadil i medailonky osobností jako byly Jana Robbová, Valerie Čižmárová nebo Jiří Schelinger. Samozřejmě jsem nemohl zapomenout ani na velké hvězdy 70. let jako byly Miluška Voborníková nebo Helena Blehárová. Ze slovenských interpretů to jsou třeba Marika Gombitová, Jana Kocianová, Karol Duchoň, Marcela Laiferová, Tatjana Hubinská, Nora Blahová, Eva Kostolányiová nebo Dušan Grúň," říká Robert Rohál.

Svou novou knihou chtěl vzdát hold legendárním interpretům, kteří tvoří historii československé populární hudby. S pietou rozebírá jejich éru či úspěchy a obraz každého z nich doplňuje i o krátké úryvky z dobových recenzí či názory kolegů čnebo kritiků.

„V každém profilu jsem se snažil připomenout všechno, na co příznivci zpěváků mohli zapomenout a co si třeba rádi oživí. Snažil jsem se být důsledný, a proto jsem do každé kapitoly soustředil i informace typu, jakého festivalu a kdy se ten či onen zpěvák zúčastnil, kdy a s kým natočil tu či onu kultovní desku nebo písničku,” tvrdí Robert Rohál, jehož encyklopedicky pojatá kniha skýtá také řadu originálních černobílých fotografií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal novou tuniskou velvyslankyni

22:11 Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal novou tuniskou velvyslankyni

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal dne 3. června 2020 novou velvyslankyni Tunis…