Vyjádření Protonového centra k tiskové zprávě VZP

12.11.2013 9:51

Zástupce VZP jsme zvali a stále zveme k návštěvě centra, neboť považujeme za vhodné, aby se seznámili se zařízením, se kterým chtějí uzavřít významnou smlouvu. Pravda je bohužel taková, že pozvání do protonového centra zástupci VZP odmítli. Stejně tak považujeme za přirozené, že jednání podobného chharakteru se vedou bez medializace jednotlivých dílčích kroků.

Vyjádření Protonového centra k tiskové zprávě VZP
Foto: proton therapy center
Popisek: Proton Therapy Center
reklama

Naším cílem není se s pojišťovnou soudit, ale nabídnout nejmodernější dostupnou léčbu nádorů jejím pojištěncům. VZP samozřejmě nic nebrání v tom, aby pacienty na léčbu v tuto chvíli posílala individuálně. Situace, kdy pacient čeká týdne i měsíce na schválení ůhrady léčby však v případě onkologických onemocnění rozhodně není na místě. Lze říci, že VZP stále českým pacientům bezproblémový přístup k léčbě upírá. Opakem je Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky, která v souladu s moderními trendy ve zdravotnictví zpřístupnila léčbu všem, kdo ji potřebují – a to bez dalších zatěžujících administrativních překážek.

Jak jistě víte, protonová léčba má obrovský přínos pro dětské pacienty a trend v západních zemích mluví jasně – čím dál více dětských onkologických pacientů se léčí výhradně protonovým ozařováním. V centru máme dnes bohužel jediného dětského českého pacienta, kterému léčbu hradí pojišťovna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Proton Therapy Center
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Jaké služby platí nájemce bytu

9:15 dTest: Jaké služby platí nájemce bytu

Nájemce je povinen platit pronajímateli za služby, které v bytě či domě bezprostředně spotřebovává a…