Vysokomýtská nemocnice má nové dialyzační středisko

15.03.2018 14:52

Pacienti s chronickým selháním ledvin mohou nyní využívat nového dialyzačního střediska, které bylo otevřeno v prostorách Vysokomýtské nemocnice. Středisko, jehož kapacita činí jedenáct lůžek a které poskytuje komfortní zázemí pro pacienty i personál, navštívil krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Vysokomýtská nemocnice má nové dialyzační středisko
Foto: nasemyto.cz
Popisek: Vysokomýtská nemocnice
reklama

„Krajská i soukromá zařízení se musí vzájemně doplňovat, pacienta zajímá dostupnost a úroveň zdravotnických služeb v jeho dosahu, ne forma vlastnictví. Žádné ze zařízení Pardubického kraje dialýzu neposkytuje, jsem proto velmi rád, že ve Vysokém Mýtě vzniklo dialyzační středisko, které služby v našem kraji rozšíří a vylepší,“ uvedl radní Ladislav Valtr. „

Jen z Vysokého Mýta a okolí je více než 30 pacientů, kteří potřebují tuto léčbu a do teď museli dojíždět do vzdálenějších míst,“ řekl Aleš Zacharda, prokurista společnosti Fresenius Medical Care, která je provozovatelem vysokomýtské dialýzy.

Dialyzační středisko, které bylo vybudováno v prostorách bývalých chirurgických sálů, splňuje ta nejpřísnější kritéria světových standardů kvality a patří k nejmodernějším u nás. Pro pacienty jsou k dispozici nejnovější hemodialyzační přístroje umožňující pokročilou a bezpečnou léčbu chronického selhání ledvin nebo speciální zařízení na měření tělesného složení pacienta. Součástí střediska je i úpravna vody, která je pro provoz velmi důležitá, protože voda jde přímo do krevního oběhu pacienta, a musí tak být dokonale čistá. Na jednu dialýzu, která trvá přibližně pět hodin, se spotřebuje kolem 400 litrů vody.

„Dialyzační středisko úzce spolupracuje s Vysokomýtskou nemocnicí a ostatními nemocnicemi v okolí včetně transplantačního centra FN Hradec Králové a IKEM Praha. Součástí střediska je nefrologická ambulance, kam se mohou obracet pacienti s onemocněním ledvin všech stádií,“ dodal Aleš Zacharda.

Výstavba střediska trvala zhruba šest měsíců, celková investice činila přes dvacet milionů korun. Pacienti mohou dialyzační středisko využívat od začátku března.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM prodal tři pozemky v pražské Hostivaři za 37,5 milionu korun

22:54 ÚZSVM prodal tři pozemky v pražské Hostivaři za 37,5 milionu korun

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze prodal společnosti Hostivař a.s. tři pozemk…